Extrém

27. května 2018 17:55

redakce Prima Lajk

HNUS! Studenti uvařili guláš z hada, kterého chytili na kolejích. Je tohle ještě normální?

Hadovi se stal osudným vnik na studentské koleje v Číně, kde ho místní studenti chytili a údajně z něj uvařili večeři.

Jestli jste někdy studovali, určitě znáte ten pocit, kdy jste na mizině a musíte improvizovat, co se jídla týče. Anebo máte kocovinu po včerejší akci a chůze do obchodu je jako výstup na Mt. Everest. Většinou to dopadlo tak, že jste prohledali všechny šuplíky a skříňky a někde jste vyhrabali starou fazolovou konzervu nebo chleba. Troufáme si ale tvrdit, že jste nikdy nedošli tak daleko, abyste se uchýlili k havěti pobíhající kolem kolejí nebo v nich. Přesně tak to totiž bylo u těchto studentů z Číny.

Když objevili hada, podle webových stránek s názvem Sina se hoši rozhodli, že před ním nebudou utíkat, ale chytí ho, svléknou ho z kůže, nařežou a uvaří z něj guláš. To že k této situaci opravdu došlo, potvrdil i jeden z pedagogů na univerzitě a dodal, že jim vůbec nedošlo, co strašného udělali, a všichni zúčastnění dostali rozsáhlou přednášku o tom, jak poškodili jméno školy.

Na závěr je potřeba dodat, že na rozdíl od Česka a dalších západních zemí není v některých částech Asie zas tolik neobvyklé jíst hady. Právě v Číně je hadí polévka považována za jednu z největších pochoutek již přes dva tisíce let. Tak věřme tomu, že se tedy chlapci o tuto delikatesu alespoň podělili s ostatními obyvateli koleje.

Sdílejte článek
Štítky had Asie Mount Everest studenti guláš Česko Čína večeře Sina Corporation

Přečtěte si také