Extrém

24. června 2015 11:29

Tereza Javorová

HRDINA: Desetiletý chlapec kupuje za svoje kapesné látky a šije oblečení pro bezdomovce

Desetiletý chlapec

Za co desetileté děti většinou utrácejí kapesné? Za sladkosti? Hračky? Chlapec z Arizony za látky. Naštěstí ne omamné, ale ty, ze kterých pak šije oblečení pro bezdomovce.

Když byl Xavier Elliot malý, jeho otec sloužil v americké armádě a bojoval v Iráku. Po návratu ale trpěl silným traumatem, a rodina tak vystřídala šest zařízení pro bezdomovce. Dnes už má naštěstí stálý domov, ale na silnou zkušenost a lidi, které potkal podobný osud jako je samotné, nezapomněl.

Desetiletý Xavier se tak rozhodl lidem a dětem bez domova pomoci. Za svoje kapesné nakoupit látky, od matky, která se živí jako švadlena, se naučil šít a vyrábí oblečení pro bezdomovce. "Chci šít hlavně kabáty, protože lidem může být přes zimu opravdu chladno," vysvětluje malý Xavier.

Založil si dokonce facebookovou stránku Clothes for Charity by the Elliott Family a s ostatními sdílí, kam ve své práci pokročil. Zatím šije na matčině šicím stroji, ale pokud získá podporu charitativních organizací, prý by si rád pořídil vlastní stroj. "Třeba z něho jednou bude designér!" směje se jeho matka.

Sdílejte článek
Štítky Irák bezdomovec oblečení domov kapesné látka oděv Armáda Spojených států amerických