Extrém

27. května 2015 11:00

Tereza Javorová

Jedenáctý ročník festivalu Hrady CZ je tady! Těšit se můžete na Chinaski, Kluse, Wanastowky i Wohnouty

Chcete vidět ty největší hvězdy z české i slovenské hudební scény hrát na nejkrásnějších českých a moravských památkách? Tak si nenechte ujít už jedenáctý ročník festivalu Hrady CZ! Letos startuje 10. července na hradě Točníku. Ale pozor! Poslední levné lístky jsou v prodeji jen do 31. května!

Jedenáctý ročník festivalu Hrady CZ odstartuje letos 10. července na hradě Točníku a během léta bude putovat vždy v pátek a sobotu po dalších českých a moravských památkách, konkrétně Rožmberku nad Vltavou, Kunětické hoře, Švihově, Veveří, Bouzově, Hradci nad Moravicí a Bezdězu, kde svou pouť uzavře 29. srpna. Těšit se můžete na největší hvězdy českého i slovenského hudebního nebe:

INTERPRETI: Chinaski, Tomáš Klus, No Name, Wanastowi Vjecy, Anna K, Inékafe, Wohnout, Xindl X, Mig 21, Čechomor, Mandrage, Tata Bojs, Pipes and Pints, Sto zvířat, Monkey Business, Visací zámek, Portless, Desmod, Rybičky 48, PSH, Skyline, Mydy Rabycad, Gazdina roba, Jamestown

Festival Hrady CZ se letos představí v inovované a kvalitnější podobě s rozšířeným programem, kvalitnější technikou a s rozšířenými službami pro návštěvníky. Organizátoři především mění koncepci pátečního programu.

Dosavadní páteční program na malé scéně je minulostí, místo toho proběhne na dvou velkých pódiích s kvalitním zvukem a světly a plejádou známých interpretů.

Sobota pak zůstane v nezměněné podobě celodenního festivalu. „Vzhledem k tomu, že se díky této změně festival Hrady CZ posune do roviny dvoudenní akce, očekáváme, že daleko větší počet fanoušků bude na festivalu nocovat. Proto jsme připravili a výrazně rozšířili sociální zázemí a služby mimo festivalový areál,“ říká jeden z pořadatelů Michal Šesták.

Organizátoři festivalu Hrady CZ myslí na pohodlí návštěvníků každoročně – již loni například vedle stanových městeček zcela poprvé zavedli speciální VIP Hradní kempy nabízející za příplatek ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a možností občerstvení. VIP Hradní kempy budou v provozu také letos. „Tento rok jako novinku festivalovému publiku nabídneme větší a komfortnější místa konání festivalu na Kunětické hoře a Bouzově, zcela nově také prodejnu potravin v prostorách kempu a stanového městečka a speciální program pro rodiny s dětmi,“ upřesňuje organizátor Viktor Souček.

Festival, na němž dále vystoupí například Inékafe, PSH, Skyline, Wohnout, Anna K, Inekafe, Visací zámek, Mig 21, Tata Bojs a další interpreti a kapely, letos také oproti minulým ročníkům částečně změnil pořadí hradních víkendů, aby si své oblíbené kapely mohli vychutnat návštěvníci ve všech regionech.

Permanentky na festival Hrady CZ lze do 31. května zakoupit za sníženou cenu 580 korun v předprodejní síti Ticketstream na http://www.ticketstream.cz/pls/czech/dls.dls_fixed_schedule?schedule_id=4568&language_id=2 V nabídce jsou i speciální balíčky s ubytováním ve VIP Hradních kempech za aktuální cenu 730 korun. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet. Na místě budou permanentky k dostání za 780 resp. 1000 korun. V prodeji jsou i jednodenní lístky a pořadatelé poskytují slevy dětem do 6 a 12 let v doprovodu rodičů. Více informací na www.hradycz.cz

TERMÍNY A MÍSTA:

10.–11. 7. Točník

17.–18. 7. Rožmberk nad Vltavou

24.–25. 7. Kunětická hora

31. 7.–1. 8. Švihov

7.–8. 8. Veveří

14.–15. 8. Bouzov

21.–22. 8. Hradec nad Moravicí

28.– 29. 8. Bezděz


Přečtěte si také