Extrém

14. dubna 2015 17:09

Petr Cífka

KONEČNĚ! Byl přijat zákon, který trestá sdílení soukromých sexuálních obrázků a videí!

V Británii jsou zase o krok napřed! Zákon jim snadno umožňuje poslat lumpa, který zveřejnil nahé obrázky ex, rychle za mříže...

Mstít se zrádným partnerům je dneska tak snadné! Pod vlivem mobilních telefonů, facebooků, twitterů a internetů propadla polovina světu pocitu, že sex bez adekvátní dokumentace není sexem. A tak se všichni fotí a nahrávají, pořizují si hanbatá selfíčka a domácí pornonahrávky, díky čemuž se pak můžou buď skandálně objevovat na veřejnosti (tak jako u slavných celebrit), anebo se může stát klasikou nový subžánr "péček" – tzv. revenge porn, tedy sexuálně explicitní nahrávka nebo obrázek, jímž se ex obvykle mstí svému bývalému partnerovi/partnerce.

Takový hanebný čin se obvykle řeší černým puntíkem do žákovské, odebráním dotyčného z přátel na Facebooku a samozřejmě složitým soudními manévry, ve kterých musí poškozený prokazovat újmu na své osobě a přít se o urážce a ublížení na cti. Což je věc zatraceně složitá, zvlášť když nechcete, aby se vaše sextape promítala v soudní síni před všemi přísedícími.

V Británii se s touhle patálií zvládli jaksepatří vyrovnat. Paragraf přidaný do zákoníku totiž upřesňuje, že je trestným činem zveřejňovat soukromé sexuální fotografie nebo videa a) bez souhlasu člověka, který se objeví na fotografii nebo videu a b) s úmyslem způsobit mu osobní újmu.

Zákeřná individua tak můžou díky novému zákonu, který v pondělí vešel v platnost, šupajdit do lochu až na dva roky! Ne že by v civilizovaném světě nebyly známy už stovky případů, kdy by podobný čin vedl buď k uvěznění nebo k tučné pokutě. Ve Spojeném království ale získaly tyto případy pevnou právní oporu v zákoně, díky čemuž je větší šance, že takhle zlé a pomstychtivé individuum, které si třeba z poprsí bejvalky udělá profilovku na Facebooku, skončí záhy mezi mukly... a že ti ho už naučí slušnému chování.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Facebook zákon sex obrázek Obrázek soudní újma

Přečtěte si také