Extrém

1. srpna 2015 09:00

Tereza Javorová

KRUTÁ PRAVDA: Časopisy lžou! Zoufalá žena odhalila, jak doopravdy vypadá tělo, když zhubnete desítky kilo

Na internetu a v časopisech denně vidíme neuvěřitelné fotografie žen PŘED a PO zhubnutí. Po odtučňovacím procesu pak většinou vypadají jako modelky a s plochým bříškem pózují ve svých obřích starých kaltohách. Spisovatelka, která sama zhubla téměř 50 kilo, ale odhalila krutou pravdu. Články lžou.

"Byla jsem velmi obézní. Vážila jsem přes 120 kilo a svoje tělo jsem nenáviděla. Vlastně si už ani nepamatuju, jak jsem vypadala, protože jsem se záměrně vyhýbala pohledům do zrcadla," vypráví populární spisovatelka Elna Baker.

"Rozhodla jsem se, že zhubnu. Strašně jsem se těšila na tu proměnu a myslela jsem si, že to bude jak z pohádky Malá mořská víla. Dostanu nové tělo a budu opět krásná. Nebyla to pravda."

Elně se podařilo zhubnout neuvěřitelných 49 kilogramů. Šťastná ale rozhodně nebyla. "Samozřejmě jsem měla radost, že se mi podařilo zhubnout, ale výsledek byl dramaticky jiný, než jsem očekávala. Když jsem roztáhla ruce, vypadala jsem jak létající veverka!"

Spisovatelka totiž zhubla moc rychle a její tělo se takové změně nedokázalo přizpůsobit. Na těle jí tak zůstalo mnoho volné kůže a Elna vypadala jako šarpej. "Svoje tělo jsem nenáviděla ještě víc. V časopise vám ukazují, jak budete po zhubnutí krásná, ale není to pravda."

Boj o vlastní sebevědomí a krásu Elna ale nevzdala. Podstoupila operaci, při které jí lékaři odstranili přes 5 kilo kůže! Ale protože se zázraky dějí opravdu jen v pohádkách, Elnin problém se vyřešil jen z části. "Moje kůže je stále povislá, prsa vypadají jako dva vyfouklé balonky a po operaci mi na břiše zůstala velká jizva, takže vypadám, jako kdyby mě kouzelník přeřízl vejpůl při kouzelnickém představení." Prý se nadále stydí svléknout a představa, že by se měla obléct do plavek, ji naprosto děsí.

"Polovinu svého života jsem se hodila za idiotským ideálem krásy. Přitom to je odporná marketingová hloupost. Teď se musím naučit mít ráda sama sebe a ne nějakou vysněnou představu. Už takhle jsem ztraila mnoho svého drahocenného času," uzavírá svůj příběh spisovatelka.


Přečtěte si také