Extrém

25. června 2015 11:54

Tereza Javorová

Máme se rády s make-upem i bez něj! Dívky si malují jen půlku obličeje a děsí internet

Malujete se jen kvůli mužům. Nejste přirozeně krásné. Necháváte se strhout diktátem módy. Takové věty si musejí vyslechnout dívky na celém světě, které se rády líčí. Proti negativním reakcím se rozhodly zakročit. Malují si jen půlku obličeje, fotí si selfie a hlásají, že se mají rády tak či tak.

Vlnu revolty vzdudila kosmetická "guru krásy" youtuberka Nikkie, která s fanoušky sdílí svoje triky v líčení. „V poslední době jsem si všimla, že se dívky stydí přiznat, že milují make-up, protože v dnešní době, pokud přiznáte, že se ráda malujete, hned si ostatní myslí, že buď chcete vypadat dobře kvůli chlapovi, děláte to proto, že jste nejistí, nebo to děláte, protože nemáte rádi samy sebe, nelíbíte se sobě,“ řekla Nikkie. Natočila proto video, kde si namalovala jen půlku obličeje a druhou polovinu nechala zcela přirozenou. I když je rozdíl dost markatní, bloggerka tvrdí, že se má ráda v obou variantách a líčí se hlavně kvůli sobě.

Další reakce rozhněvaných dívek, které už nebavilo poslouchat soudy ostatních lidí, na sebe nenechaly dlouho čekat. Po vzoru Nikkie si namalovaly jen polovinu tváře, vyfotily si selfie a s hashtagem #ThePowerOfMakeup je sdílí na sociálních sítích, kde i vášnivě diskutují nad svým právem malovat se, jak se jim zlíbí. Bez soudů a urážek ostatních. Jen doufáme, že namalovaná polovina obličeje je jen aktem vzdoru a ne novým modním trendem. Dívky totiž vypadají trochu děsivě a potkat je večer na ulici by nemuselo být úplně příjemné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také