Extrém

27. listopadu 2015 15:27

Lenka Zajícová

Musíte vidět! Sofie Tate (18) se narodila bez končetiny. Je z ní však parádní roztleskávačka

Sofie byla už od dětství velice aktivní dítě, přestože se narodila s vrozenou vadou – chybí jí končetina. Ve dvou letech byla adoptována americkou rodinou, a tak putovala z bulharského dětského domova do USA.

I přes svůj handicap se v pubertě stala členkou roztleskávaček na střední škole. Když odmaturovala, bála se, že její kariéra sportovkyně skončí, to se však nestalo.

Terry Lange, trenérka roztleskávaček na Wesleyan University, věděla o Sofii, ještě než na školu vůbec nastoupila. Terry byla fascinována jejím talentem a nadšením pro tento sport, a tak Sofii požádala, aby přišla na zkoušky. A tam byla zcela úžasná, Terry jí ihned nabídla místo v týmu.

Nemůžu dělat spoustu věcí, nemůžu třeba psát SMS a zároveň jít. To mi nejde, ale jinak se snažím dělat vše, co moje vrstevnice. Moje tréninky jsou náročné a sestavy se učím dvakrát tak déle, ale veškerý svůj volný čas trávím v tělocvičně, kde si vše nacvičuji. Za tuhle zkušenost jsem nesmírně vděčná, snažím se Terry Lange nezklamat,“ říká Sofia skromně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také