Extrém

27. listopadu 2015 15:27

Lenka Zajícová

Musíte vidět! Sofie Tate (18) se narodila bez končetiny. Je z ní však parádní roztleskávačka

Sofie byla už od dětství velice aktivní dítě, přestože se narodila s vrozenou vadou – chybí jí končetina. Ve dvou letech byla adoptována americkou rodinou, a tak putovala z bulharského dětského domova do USA.

I přes svůj handicap se v pubertě stala členkou roztleskávaček na střední škole. Když odmaturovala, bála se, že její kariéra sportovkyně skončí, to se však nestalo.

Terry Lange, trenérka roztleskávaček na Wesleyan University, věděla o Sofii, ještě než na školu vůbec nastoupila. Terry byla fascinována jejím talentem a nadšením pro tento sport, a tak Sofii požádala, aby přišla na zkoušky. A tam byla zcela úžasná, Terry jí ihned nabídla místo v týmu.

Nemůžu dělat spoustu věcí, nemůžu třeba psát SMS a zároveň jít. To mi nejde, ale jinak se snažím dělat vše, co moje vrstevnice. Moje tréninky jsou náročné a sestavy se učím dvakrát tak déle, ale veškerý svůj volný čas trávím v tělocvičně, kde si vše nacvičuji. Za tuhle zkušenost jsem nesmírně vděčná, snažím se Terry Lange nezklamat,“ říká Sofia skromně.

Sdílejte článek
Štítky škola dětský domov Sofie vada SMS aktivní roztleskávačka Terra Wesleyan University

Přečtěte si také