návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Extrém

Muže málem zabily obří výkaly ve střevech poté, co dlouho nebyl na velké. Na tohle si dejte fakt bacha

Pokud často zadržujete stolici, ohrožujete vlastní život – důkazem vám budiž tento muž, který kvůli tomu málem umřel.
Vydáno: 19.03.2019
Muže málem zabily nahromaděné fekálie ve střevech 2
Autor: iStock Muže málem zabily nahromaděné fekálie ve střevech 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná jste odjakživa byli pyšní na svou schopnost oddálit „delší“ návštěvu záchoda na dobu, až přijdete domů z práce, až děti půjdou spát, až budete sami doma, prostě na čas, který vám vyhovuje lépe, než chvíle, kdy tato potřeba většinou přichází. Měli byste se ale mít na pozoru, tento způsob je totiž nezdravý a při dlouhodobém praktikování vás může dokonce i zabít.

Tento osud málem potkal 53letého Australana, který přišel na pohotovost s velkou bolestí břicha, nadýmáním, nevolností a náhlou ztrátou citu v pravé noze, kterou nemohl ani hýbat. Lékaři byli zpočátku bezradní. Muž neužíval drogy, nepotvrdilo se u něj riziko cévních nemocí ani jiné vážné nebo neobvyklé problémy. Až rektální vyšetření a ultrazvuk břicha odhalily masivní nahromadění stolice ve střevech, která vyvíjela život ohrožující tlak na břišní orgány pacienta a na pravou kyčelní tepnu, což bylo příčinou bolesti a ochrnutí pravé dolní končetiny.

Jeho případ byl skutečně vážný – objevily se známky poškození ledvin a metabolické acidózy, takže muž potřeboval operaci k odstranění tohoto velkého „hovínka“. Tu doktoři vykonali v celkové anestezii a odstranili přibližně 2 litry výkalů. Chudák se asi nebyl vyprázdnit déle, než si vůbec dokážeme představit – v nemocnici si údajně ulevil po dlouhých 13 dnech. Samotní lékaři si nebyli jistí, co přesně způsobilo toto masivní nahromadění stolice, není ale pochyb o tom, že čím dýl nepůjdete na velkou, tím hůř můžete dopadnout.

Tak které je to správné?

VIDEO: Co o vás řekne vaše hovínko? Tohle je něco, co musíte vědět!

Hovinko

VIDEO: Král ho*ínek si rozpatlal výkaly po obličeji, aby ukázal svůj přístup k životu. Vážně je to takový blázen?

Článek je zařazen v: výkaly , střeva , břicho , operace