Extrém

14. prosince 2017 17:02

redakce Prima Lajk

Mužská rýmička EXISTUJE! Podle vědců jde o opravdovou nemoc, která může i zabíjet. Proč je nebezpečná?

Že by ona pověstná mužská rýmička opravdu bylo vážné onemocnění?

Je mužská rýmička opravdu vážná nemoc, nebo je to jen mýtus? Rýmička je v anglicky mluvícím světě nazývaná jako „mužská chřipka“ a cambridgeský slovník ji definuje jako onemocnění podobné chřipce, které sice není vážné, ale nakažený jí jako vážnou pociťuje, obvykle v případě, že se jedná o pacienta mužského pohlaví.

Článek dr. Kyla Sue publikovaný v British Medical Journal podává argumenty, že tato často vysmívaná nemoc má reálné základy. Cituje totiž výzkum nemocných v Hongkongu v letech 2004–2010, který odhalil, že sezonní chřipka má u mužů těží průběh než u žen. Odkazuje se také na americkou studii o úmrtnosti na chřipku, která prozrazuje, že od roku 1997 do roku 2007 měli ve stejných věkových skupinách muži vyšší procento úmrtnosti než ženy. Zmiňuje také teorii, že mužský organismus má pravděpodobně slabší imunitu než ten ženský.

Můžeme tedy konstatovat, že podle vědeckých fakt mužské tělo chřipku snáší hůře než ženské. Takže dámy, až bude váš partner trpět ukrutnou rýmičkou, buďte k němu shovívavé, jeho tělo se ní nedokáže vypořádat tak snadno, jako to vaše.

Sdílejte článek

Přečtěte si také