Extrém

9. června 2015 13:41

Tereza Javorová

Na pokraji smrti: Žena se po párty probudila s obrovskými modřinami po celém těle. Způsobila to zákeřná nemoc!

Sedmatřicetiletá Thea Wilson si jednoho večera vyrazila s kamarády na diskotéku. Když se ale ráno probudila, čekal ji obrovský šok. Celé její tělo bylo poseté obrovskými modřinami, i když si Thea nepamatovala, že by upadla!

Celý večer prý nic nepila a byla absolutně střízlivá. Stejně však ráno vypadala, jako kdyby ji pokopal kůň nebo sebou párkrát třískla o taneční parket. Nic takového si však Thea nepamatovala.

Když jí modřiny nezmizely ani za pár dní, zašla ke svému obvodnímu lékaři. Ten jí ale určil špatnou diagnózu. Domníval se, že má pouze poruchu krevních destiček, ale raději ji poslal i na biopsii kostní dřeně.

"Vyzvednutí výsledků jsem brala jako formalitu. Když mě ale lékaři požádali, abych se posadila a vysvětlili mi, co mi je, zhroutil se mi život," vypráví Thea.

Thea trpí vzácnou formou leukémie, která ročně postihne jednoho člověka ze sta. Lékaři ji tak okamžitě označili za urgentní případ a zahájili intenzivní chemoterapii. Její krev se totiž dostatečně nesrážela a docházelo k silnému vnitřnímu krvácení.

"Když mi oznámili výsledek testů, se slzami v očích jsem se jen otočila na moji mámu a řekla jí: Omlouvám se," vzpomíná Thea.

Pět měsíců pak musela strávit v izolaci a podstoupit náročnou chemoterapii. Přišla o vlasy, lékaři jí dávkovali čerstvě zmraženou plazmu, fibrinogen a krevní destičky, aby se zlepšila srážlivost její krve.

A Thea se začala jako zázrakem uzdravovat.

"Měla jsem neuvěřitelné štěstí. Po šesti měsících mě propustili z izolace a já se mohla postupně vracet do normálního života," říká vděčně Thea, která se snaží hematologickému oddělení v nemocnici Royal Shrewsbury, kde byla hospitalizovaná, sehnat peníze a sponzory. Nemocnici tak chce poděkovat, že jí zachránila život.

Sdílejte článek
Štítky nemoc krev smrt chemoterapie lékař izolace modřiny Theo Wilson

Přečtěte si také