Extrém

21. dubna 2015 14:36

Lucie Průchová

Našel Google Lochnesskou příšeru? Tajemný obrázek ukazuje bizarního tvora na hladině jezera!

Google Street View nepomáhá lidem jen při cestování a hledání určitých míst, které chcete navštívit, ale nyní i při pátrání po mýtických stvořeních.

Hon na Lochnesskou příšeru je jednou z největších britských zajímavostí. Po celá léta se tu lidé snaží alespoň zahlédnout toto mystické zvíře a dokázat světu, že opravdu existuje.

Ale teď, díky Google Street View, mají lovci důkazy, které potřebují.

Internetový gigant totiž zřídil novou funkci, která umožňuje uživatelům vyhledávat monstra.

Když lidé hledají v oblasti jezera Loch Ness, změní se obvyklý žlutý panáček Google na kreslenou zelenou příšerku, která vás doprovází při prohlížení si okolí jezera. Můžete se dokonce projít i po hladině jezera.

V rozhovoru pro The Telegraph, řekl mluvčí Google: „Byli jsme překvapeni, když se nám ukázal tento obrázek a ptali se sami sebe, je to pták nebo… monstrum?!“

Expert zabývající se jezerem Loch Ness, Adrian Shine strávil několik dní se zástupci Google Street View a dělali společně snímky jezera nad hladinou, ale i pod hladinou.

Pan Shine prohlásil: „Projekt Google byl tak utajený, že když se lidé ptali na vlny v jezeře, při speciálních potápěčských expedicích, musel jsem odpovědět, že nevím, co se v jezeře děje.“

Nyní můžu říct: „Jsem strašně hrdý, že část této práce je moje, a doufám, že lidé na celém světě se rádi na Street View podívají, a inspiruje je to k cestě do Skotska kvůli objevování magické krásy a přírodních úkazů v této oblasti.“

Úplně poprvé byla údajná fotografie Lochnesské příšery zveřejněna v Daily Mailu 21. dubna 1934.

Takže lovci Lochnesky, tohle je pro vás super zpráva, ode dneška můžete použít Google Street View a lovit nepolapitelného tvora.

Více informací o projektu Google Street View Loch Ness je možné nalézt ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také