Extrém

1. prosince 2014 17:00

Lenka Zajícová

Nejbizarnější věci z roku 2014! Černé maso, třpytivé výkaly i auto ze skla

Podívejte se s námi na přehled věcí, které nás v uplynulém roce nenechaly chladnými

1. Černý Burger Francouzský řetězec Quick představil Burger Darth Vader podle hvězdných válek. Japonci nechtěli nezůstali pozadu a představili Kuro Burger. Právě oni si obvykle libují v bizarních produktech, jejichž smysl ostatním národům uniká. Vstříc této zálibě obyvatel ostrovního státu nyní vyšel fastfoodový řetězec Burger King. Ve svých restauracích nově začne nabízet burgery zbarvené do černa, lidé je milují.

2. Nejobdivuhodnější přírodní úkazV roce 2014 se na Sibiři objevil obrovský kráter o velikosti 80 metrů. „Uvnitř kráteru je led, který na slunci taje. Po jeho stranách teče voda, ty stopy jsou vidět na fotkách. Ten kráter je asi z 80 procent naplněn ledem,“ řekl pro Siberian Times Andrej Plechanov ze Státního vědeckého centra výzkumu Arktidy. Kráter údajně vznikl na základě působení vnitřní síly, tj. výbuchu v podzemí.

3. Nejzvláštnější produktV USA je nyní k dostání kapsle plná malých třpytek. Je to zajímavý doplněk pro ženy, které se údajně snaží z přírodních lidských potřeb udělat něco, co je mnohem sofistikovanější, než je klasické vyprazdňování. Přípravek byl údajně navržen mladou dívkou, která poté, co se přistěhovala ke svému příteli, zjistila, že vyprazdňování je pro ni v bytě partnera zatraceně velkým problémem. Díky ní se tedy na trhu objevila tato vychytávka, která by měla základní tělesnou funkci alespoň trochu glorifikovat.

bizarní - Obrázek 1

4. Nejbizarnější tvorNaše sesterská stránka Zoom je plná skvělých informací ze světa fauny i flóry. Zde je jeden z nejbizarnějších tvorů, o kterých jste doposud zřejmě nevěděli. Je to pachiméra Haeckelova a moc o toho o níc nevíme. Žije v hloubce kolem dvou kilometrů pod hladinou. Nejčastěji byla pozorována ve vodách kolem Nového Zélandu

5. Nejtřpytivější autoMá zcela určitě mladá Ruska Darja Radionovová, ta totiž svůj Mercedes CLS nechala pokrýt křišťálovými kamínky. Extravagantní úprava ji vyšla na 20 tisíc liber (asi 700 tisíc korun) a dva lidé na tonto faceliftu pracovali 12 hodine denně po dobu dvou měsíců.

6. Nejděsivější předpověďJeden z nejgeniálnějších žijících vědců Stephen Hawking pronesl v televizi BBC velmi znepokojivé věty. Podle dvaasedmdesátiletého fyzika lidstvu brzy hrozí zánik lidstva. Vědci totiž podle Hawkinga překračují hranici ve výzkumu umělé inteligence, která by pro ně měla být tabu. Lidé podle fyzika nemají možnost konkurovat stále inteligentnějším počítačům."Jsme příliš pomalí a omezení biologickou evolucí, proto budeme nahrazeni," varuje britský fyzik prostřednictvím médií. Počítače budou stále inteligentnější a my budeme vyhlazeni. Umělá inteligence pro lidstvo znamená mnohem větší nebezpečí než jaderné bomby.” Náš konec by mohl klidně vypadat tak, jako scénáře sci-fi snímků, které jsou velice děsivé.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také