Extrém

18. března 2017 18:06

redakce Prima Lajk

Nejsilnější v 25 a nejatraktivnější ve 23 letech. V jakých dalších letech života jste na vrcholu?

Padesátnice šokovala v plavkách své youtube fanoušky. Tady něco nehraje!

Jazyková zdatnost - 7-8 let V tuhle dobu je nejlepší doba začít se učit druhý jazyk. Studie dokazují, že je to pro nás mnohem snazší, než kdybychom s tím začali až v pubertě.

Nejlepší paměť - 18 let V téhle době máme nejnašlapanější mozek. V tuhle dobu toho nasáváme nejvíce z celého svého života. Právě v 18 máme nejostřejší šedou kúru mozkovou.

Atraktivita - 23 let Pokud jste žena, jste v tomto věku pro muže nejatraktivnější. Muži zase naopak získávají na atraktivitě s přibývajícím věkem.

Životní spokojenost – 23 letExistuje hned několik vrcholů životní spokojenosti. A právě 23. rok je první metou z těch několika.

Síla – 25 let Vaše svaly dosahují vrcholu ve 25 letech. Udržet se na vrcholu tak můžete ještě dalších 10 až 15 let.

Usazení – 26 let Tohle je věk, kdy se s největší pravděpodobností potkáte se svým partnerem na život. Právě v tomhle věku se většina lidí usadí. K ženění a vdávání dochází většinou mezi 28. a 32. rokem věku.

Platový vrchol – 39 a 48 letŽeny dosahují vrcholu svého platu ve 39. Důvodem pomalého růstu je rodina. U mužů to je ale jinak. Těm plat neustále roste. Vrcholu tak dosahují ve 48 letech.

Pochopení emocí – 51 let Poslední studie pozorovala, jak dokáží lidé vypozorovat emoce z pouhých vrásek kolem očí. Ukázalo se, že nejlépe se v tom orientovali lidé ve věku 51 let.

Matematická dovednost – 50 let Přestože vás v tomhle věku může mást maturitní příklad vašeho dítěte, váš mozek šlape jako hodinky. Právě v tomto věku řešíte nejrychleji matematické úlohy.

Vrchol slovní zásoby – 71 letPrávě v tomto věku máme nejširší slovní zásobu.

Spokojenost s vlastním tělem – 74 let Dvě třetiny lidí starších 65 let, podle průzkumu Gallup, uvedly, že byly spokojeny s tím, jak vypadaly. U mužů sebevědomí ze vzhledu vrcholilo dokonce při 80.

Duševní pohoda – 82 letNejspokojenější jsme právě v tomto věku.

Podívejte se na stávající vlasový trend:

Sdílejte článek
Štítky život

Přečtěte si také