Extrém

1. března 2016 11:10

Adéla Skřivánková

NEMAKEJ ZBYTEČNĚ: 4 nejefektivnější cvičení, která má smysl dělat

Můžete roky chodit do posilovny, ale kromě zničených kolen a prázdné peněženky to žádný efekt mít nebude. Které cvičení má opravdu smysl dělat?

Crossfit – je jedno z nejúčinnějších cvičení, při kterém zapojíte celé tělo. Skládá se z pravidelných intervalů intenzivního cvičení a odpočinku, ale toho je poskrovnu. Spojuje gymnastiku, rychlost i silový trénink. Nebojte se, že by šlo ale o složité cviky. Většinou jde o variaci dřepu, cviků na břicho, kliků a kardio cvičení. Zapotíte se pořádně!

Běh – asi ta nejjednodušší cesta, jak se dostat do formy. Jednoduchá ovšem jen v tom, že potřebujete jen dobré tenisky a kraťasy. Pokud budete ale patnáct minut jen cupitat a fotit si u toho selfíčka, efekt to nepřinese. Nejlepší je střídat pomalý běh se sprintem a vydržet alespoň 30 minut.

Body pump – že jsou činky jenom pro chlapy? Omyl. Bez zvedání váhy si žena jen těžko vytvaruje pevné svaly a sexy křivky. Při body pumpu posílíte všechny svalové partie a když se nebudete příliš šetřit, po pár týdnech se vám zakulatí zadeček, zpevní prsa a zpoští břicho.

Kruháč – klasika, která však funguje. Kruhový trénink promyšleně střídá posilování různých svalových partií a začíná a končí vždy kardio cvičením. V posilovně tak nejčastěji během či jízdou na rotopedu. Na svůj první kruháč je dobré si najmout trenéra, který vám cviky ukáže a chyby, které děláte, opraví.

Sdílejte článek
Štítky cvičení trénink běh posilovna břicho pumpa partie peněženka

Přečtěte si také