Extrém

28. února 2016 10:00

Tereza Javorová

SEXY BŘICHO: 4 pozice z jógy, díky kterým budete mít ploché bříško

Jóga je jedno z nejlepších cvičení, co svému tělu může dopřát. Kromě sexy pružného těla ale dělá i pevná bříška! I když se vám zrovna nechtějí dělat složité pozice neboli asány, tyhle cviky byste rozhodně měli vyzkoušet.

Loďka

Existují dvě varianty této pozice – těžší a lehčí. Pokud vám tak rovnou nepůjde těžší verze, alespoň máte motivaci se zlepšovat. Lehněte si na záda a ruce dejte podél těla. Napněte celé tělo a propnuté nohy zvedněte pár centimetrů nad zem současně s trupem. Vaše tělo by mělo připomínat loď. Pokud vám to hned nejde, zvedněte se trochu výš a nohy pokrčte v kolenou.

Prkno

Skvělá pozice prkna je velmi účinná na vnitřní svalstvo břicha, které vám ho drží pěkně pevné a nevypouklé. Připravte se do vzporu, jako kdybyste chtěli dělat pánský klik, takže tělo je v jedné rovině. Ruce ale dejte pod ramena a zatněte břišní svaly. Vydržte alespoň 1 minutu bez prohnutých beder.

Boční prkno

Z obyčejného prkna lze snadno přejít do bočního tak, že ze zkrátka otočíte na jednu nebo druhou stranu. Opíráte se tedy jen o jednu ruku a druhá míří ke stropu. Propnuté nohy nechejte buď na sobě, nebo vrchní zvedněte. Tělo by opět mělo dělat jednu přímku. Silně posilujete boky a šikmé břišní svaly.

Kobra

Při kobře svaly nezkracujete, ale naopak protahujete. I tak by ale břicho mělo být zpevněné! Lehněte si čelem k podložce a ruce dejte pod ramena. Pomalu se zvedejte jako kobra tak, že nohy i stydkou kost necháte přitisknuté k podložce a zvedá se jen hrudník. Dýchejte!


Přečtěte si také