Extrém

24. února 2016 15:15

Tereza Javorová

6 obyčejných potravin, díky kterým BEZ NÁMAHY zhubnete

Stačí mrknout do spižírny! Těchto jednoduchých, ale účinných 6 tukožroutů tam určitě najdete.

Chilli papričky

Pálivá jídla doslova vypálí tuky. Například chilli papričky obsahují látku kapsaicin, která vyrovnává hladinu cukru v krvi, dezinfikuje organismus a zrychluje metabolismus. Pokud vám tak při jídle hoří pusa, je to správně!

Zázvor

Je nejen výborný lék proti nachlazení, ale i nakopávač metabolismu. A jak jistě víte, rychlý metabolismus se rovná rychlé spalování tuků.

Skořice

Toho obyčejné voňavé koření je přímo zázračné. Nejenže je výborným antioxidantem, ale vyrovnává i hladinu cukru v krvi a snižuje tak chuť na sladké. Dobrý krok ke štíhlejší postavě!

Zelí

Je opravdovým tukožroutem. Má vysoký podíl vitaminu C, pozitivní vliv na střeva a odvodňuje, takže tělo zbavuje škodlivin. Tak jej chroupejte, co to jde.

Česnek

Obyčejný česnek je pokladem každé kuchyně. Může být ale i dobrým pomocníkem při hubnutí. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a je i přírodním antibiotikem.

Tofu

Nad touto prazvláštní bílou "hmotou" byste rozhodně neměli ohrnovat nos. Když si tofu opečete na pánvi a přidáte koření a bylinky, je z něj opravdová lahůdka. A navíc velmi zdravá. Obsahuje velmi mnoho bílkovin, má málo kalorií a zasytí vás na dlouhou dobu. Co víc si přát?

Sdílejte článek

Přečtěte si také