Showbyznys

25. ledna 2016 16:22

Tereza Javorová

NÁVOD: 6 tipů, jak mít pevné tělo bez OBŘÍCH svalů

Zatímco chlapi pumpují svaly a čím větší obvod mají kolem svých bicáků, tím lépe, ženy po těle jako Pepek Námořník netouží. Chtějí mít spíš dlouhé a pružné svaly a zároveň si zachovat ženskost. Jak toho docílit?

1. Posilování střídejte s kardio - díky kardiu vám nebudou jen růst svaly, ale budete i spalovat- tudíž hubnout. Navíc budete mít skvělou fyzičku! Běhejte, plavejte, jezděte na kole, tancujte...Cokoliv, při čemž se pořádně zapotíte.

2. Cvičte s vlastní váhou - abyste neměla svaly jako Rocky Balboa, cvičte nejčastěji s vlastní váhou. Bude vám to bohatě stačit. Uvidíte.

3. Raději častěji - Nez abyste se zničila jednou týdně v posilovně a pak se nemohla několik dní hýbat, je lepší si nenakládat tolik a jít cvičit alespoň 3-4krát. Budete hubnout rychleji a zdravěji.

4. Protahujte se - po zátěži vždy nezapomeňte na pořádný strečink. Svaly se jakoby natáhnou a nebudou pak bolet.

5. Trénujte hluboké svalstvo - pevné břicho si nevytvarujete bez toho, aniž byste cvičila i hluboké svalstvo. To sice není vidět, ale o to důležitejší je. Dělejte plank, balanční pozice nebo choďte na jógu.

6. Relaxujte - tělo musí mít nějaký čas na regeneraci, aby si svaly měly čas odpočinout a byly připravené na další zátež. Tento krok rozhodně nepodceňujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také