Extrém

31. října 2014 11:50

Táňa Sáblíková

Nemít hlad ani žízeň? Pro dvanáctiletého chlapce každodenní rutina!

Že bychom nechtěli nic sníst nebo si dát svoje oblíbené jídlo, je asi málo představitelné. Landon Jones se ale jednou probudil a ani jedno z toho nepotřeboval! Navíc se i jeho chování změnilo k nepoznání.

Dvanáctiletý Landon si dal k večeři pizzu a jako dezertík mističku zmrzliny, pak si vyčistil zuby a šel spát. Ráno se probudil a jeho pocit hladu a žízně prostě nebyl. To se stalo před rokem. Od té chvíle se jindy energický chlapec, který miloval jízdu na kole a hraní si venku s kamarády, naprosto proměnil.

Téměř dvacet čtyři hodin denně trpí závratěmi a cítí se nemocně. Jeho rodiče Michael a Debbie jsou už zoufalí, protože v ani jedné nemocnici, kde byli, nezjistili, co jejich synovi je. A že nebyli v jedné, dvou, ani třech, ale rovnou v pěti! Žádné testy neukázaly, co by to vlastně mohlo být.

Jeden z pediatrů mu dokonce předepsal obyčejná antibiotika – samozřejmě bez efektu. Landon během necelého roku shodil téměř polovinu své váhy – 20 kilogramů – a nyní váží něco málo přes 30 kg! Rodiče jsou tak zoufalí, že Landonovi dovolují jíst vlastně cokoliv – k obědu dostává sendvič, ze kterého si ale ukousne jen jednou dvakrát, k večeři si pak dá pár chipsů.

Pokud ani další vyšetření nic neukážou, zbývá jediné – zavést Landonovi nasogastrickou sondu do žaludku, která ho bude vyživovat.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také