Extrém

6. února 2015 13:38

Táňa Sáblíková

Neuvěřitelný chlapec: Porazil rakovinu a stal se z něj surfující spisovatel

Asi nejhorší narozeniny prožil Michael Friedman, který před rokem slavil své šestnáctiny. Lékaři mu totiž sdělili, že má rakovinu. On ale svůj mladý život nevzdal a začal bojovat zuby nehty, prostě jak nejlépe to dokázal.

Michael totiž začal dokumentovat veškeré kroky, které během chemoterapie, kterou mu nařídili lékaři, udělal. Vznikl z toho opravdu působivý příběh, který šestnáctiletého mladíka inspiroval k sepsání knihy.

Friedman přišel během léčby o své hnědé vlasy, prožil si neskutečně šílené stavy po každém kole chemoterapie, přesto ani jedenkrát nepomyslel na to, že by se měl vzdát naděje na uzdravení. Během sedmi měsíců absolvoval čtrnáct kol chemoterapie, aby mohl po této době říct „ano, porazil jsem rakovinu“!

Během jeho léčby ho podporovala samozřejmě rodina, která se od Michaela nehnula ani na chvíli. Poté, co tuto zákeřnou nemoc porazil, naučil se Michael surfovat (to byl totiž jeho sen od dětství), absolvoval svůj maturitní ples a také sepsal knihu, ve které popisuje svoji strastiplnou cestu léčbou a stavy, které zažil. Jeho příběh je opravdovou inspirací, že vše jde, když se neztrácí naděje!

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také