Extrém

30. března 2015 14:51

Lucie Průchová

Neuvěřitelný příběh, ze kterého mrazí: "Mrtvé" dítě ožilo v náručí rodičů!

Když bylo rodičům Kate a Davidu Ogg řečeno, že jedno z jejich právě narozených dvojčat přestalo dýchat, mysleli si, že je to konec.

Doktoři jim oznámili, že už se nedá nic dělat pro jeho záchranu. Rodiče si tedy vzali malého Jamieho do náruče a pevně ho objali. Cítili naprosté zoufalství!

Něco takového nemůže pochopit nikdo, kdo se do podobné situace nedostal. Tiskli ho k sobě opravdu těsně a najednou se jim zdálo, že se chlapec začal hýbat a že dýchá. Tlukot jeho srdíčka se zdál zřetelnější a zřetelnější.

Personál nemocnice rychle spěchal na pomoc novorozenci, který jakoby zázrakem ožil. Napojili ho na přístroje, které mu pomohly navrátit se zpět k životu.

Je tomu už pět let, co se tento strašlivý, ale zároveň úžasný příběh znovuzrození odehrál.

A jak se to tedy vše odehrálo:

Manželský pár z Queenslandu v Austrálii, se dlouho snažil o dítě. Byli radostí bez sebe, když zjistili, že Kate čeká dvojčata.

I když těhotenství začalo bez problémů, byla Kate v šestém měsíci narychlo převezena do nemocnice a po vyšetření ihned na porodní sál.

Jamie se narodil jako první, 25. března 2010 a jeho sestra Emily ho následovala za dvě minuty. Obě děti se narodili v plodovém vaku, ale zatím co Emily začala hned plakat, když jí z vaku vyndali, Jamie nejevil známky života.

Rodiče si rychle uvědomili, že je něco špatně, když se zdravotnický personál o cca 20 lidech shlukl kolem Jamieho. Dítě přestalo dýchat a jeho tep byl skoro neznatelný.

Boj o jeho život trval zběsilých 20 minut, kdy se všichni přítomní snažili zachránit mu život

Vyčerpaný doktor se pak posadil na konec nemocničního lůžka, kde ležela vyděšená Kate a řekl jí, že už se nedá nic víc dělat.

Kate jim ale tvrdila, že viděla své dítě jak se snaží nadechnout, ale doktor jí řekl, že to nemá smysl. Zoufalá maminka vzala tedy chlapce do náručí a požádala všechny, aby odešli. Tělo dítěte bylo tak strašně chladné, snažila se, aby byl co nejvíce v teple.

Řekla Davidovi, aby si lehl k nim do postele. I když si v duchu říkala, že je to asi zbytečné, cítila, že musí udělat všechno, co by třeba mohlo zachránit jejich malého syna.

Zoufalý rodiče se tiskli ke svému novorozenému dítěti, co nejvíc to šlo, předávali mu tělesné teplo a chovali ho v nemocniční posteli.

Kate vypověděla pro australský Daily Mail: „Snažili jsme se ho nalákat, aby tady s námi zůstal. Vyprávěli jsme mu, jak jsme vybírali jeho jméno, a že má dvojče, sestřičku, na kterou by měl dávat pozor, jak jsme se hrozně snažili, aby přišel na svět a těšili se na něj.“

„Najednou zalapal po dechu... pak otevřel oči. Dýchal a stiskl Davidův prst.“ „Kdybychom rezignovali a dovolili lékaři, aby s ním odešel z místnosti, byl by Jamie mrtvý.“

Tyto dnes zdravá a šťastná dvojčata, Jamie a Emily oslavila nedávno pět let, a rodiče se teprve teď rozhodli promluvit a vyprávět jim tento úžasný příběh.

Když Emily zjistila, že její dvojče, bratr, málem zemřel, rozplakala se a pevně Jamieho objala.

Je naprosto úžasné, že se u Jamieho do teď neobjevil naprosto žádný zdravotní problém. Samozřejmě, že se doktoři i rodiče obávali o jeho zdraví, jelikož měl po porodu dlouho nedostatek kyslíku a to mohlo vést k poškození mozku.

Ale, jak se zdá, vše dopadlo dobře a rodiče jsou šťastni, že mají dvě krásné, zdravé děti.


Přečtěte si také