Extrém

22. listopadu 2016 15:16

redakce Prima Lajk

NOVÝ ŠOKUJÍCÍ TREND: Lidé si dobrovolně řezají zdravé končetiny! Jejich počet pořád roste. Proč proboha?

Představte si, že jste úplně zdravý člověk, jehož největším přáním je přijít o nohu nebo se nechat oslepit. Takoví lidé opravdu žijí. Dobrovolně se chtějí stát invalidy a věří, že tak dosáhnou životního štěstí.

Vědci začínají tuto skupinu lidí důkladněji zkoumat. Poslední výzkum provedený v Kanadě se zabýval 37 lidmi, kteří si přáli své zdravé tělo nějakým způsobem deformovat. Největší část jich pocházela z Německa, na druhém místě bylo Švýcarsko. Objevil se tu i jeden muž, který toužil po amputaci penisu.

Pro skupinu těchto lidí se vžívá anglické slovo „transabled“, které kombinuje trans označující změnu a disabled, tedy postižený. Nejčastěji tito lidé touží po amputaci nějaké končetiny, případně ochrnutí. Třeba v roce 2013 svět udivila Chloe Jennings-White, která toužila skončit na invalidním vozíku.

Žena fantazírovala o tom, že během těžké autonehody utrpěla tak silná zranění, že ochrnula. Chodit sice může, ale Chloe se už pohybuje zejména na vozíku a předstírá, že je invalidou. S tím, jak její život vypadá, se můžete seznámit v galerii:

Sdílejte článek

Přečtěte si také