Extrém

28. května 2015 15:27

Tereza Javorová

NOVÝ TREND: Selfie už nefrčí. Vyfoťte si BELFIE! Svůj nahý zadek u historických monumentů

Fotka, jak držíte za špičku Eiffelovku nebo jedete na velbloudovi kolem pyramidy, už nikoho nepřekvapí ani nepobaví. Díru do světa ale uděláte, když si u historických monumentů vyfotíte svoje nahé pozadí! Seznamte se s belfie – hitem internetu.

Belfie se spojení anglických slov butt (zadek) a selfie. A poslední dobou si belfie nejvíce oblíbili odvážní turisti, kteří se obnaženi fotí u světových památek a svoje úlovky pak sdílí na sociálních sítích. I když by se mohlo zdát, že jde o legraci, která vyžaduje jen zvláštní smysl pro humor, rozdováděným turistům často úsměv na tváři rychle ztuhne.

Státy si takovéto zneuctění většinou nenechávají líbit. Turistům dávají tučné pokuty, ze země je deportují a v nejhorších případech jim i zakážou se do země vrátit.

A není se moc čemu divit. Turisti se nestydí ani před největšími historickými skvosty zapsaných v dědictví UNESCO, ani na posvátných místech. Fotí se tak u kambodžského chrámu Angkor Wat, na Machu Picchu v Peru nebo třeba v centru Londýna.

Hvězda belfie – tajemný stojkař

Hvězdou se třeba stal muž, kterého už teď nikdo neosloví jinak než "stojkař". Už šest let jezdí po světě a před významnými památkami se ve stojce nechává vyfotit. A samozřejmě je nahý. Hambatou fotku má už třeba před Velkou čínskou zdí, Koloseem nebo na pláži v Thajsku.

Proč to dělají?

Zadky turistů se ale jen zřídka kdy podobají výstavním dvěma kmínkům či stroužkům česneku. Za jejich obnažováním nestojí ani tak touha pochlubit se svými půlkami celému světu, jako spíš exhibionismus a snaha zachytit notoricky známá místa (která už byla vyfocená tisíckrát) nějak provokativně a skandálně.

Tak se nedivte, až na vás někdo vystrčí zadek třeba na Staromáku nebo pod koněm.


Přečtěte si také