Extrém

31. července 2014 13:50

Táňa Sáblíková

Odbornice na módu: 5 nejhorších chyb, kterých se dopouštějí ženy při oblékání

Ženy si na módu potrpí, vždyť se chtějí líbit mužům. I přes veškerou snahu ale dělají chyby... Zeptali jsme se Aleny Jiráskové a Daniely Ettlerové, majitelek firmy LORAM na pět nejčastějších chyb, kterých se ženy dělají. Jaké to jsou?

1. Délky

Stejně jako u mužů chybují ženy v délkách. Tentokrát spíše v délkách u sukní a šatů, ale také v délkách rukávů sak, bund. „I u žen je hezké, když z rukávu saka kouká košile, než když končí rukáv někde u konečků prstů,“ nechala se slyšet jedna z majitelek firmy LORAM. A to i v zimě, dámy, lepší je si vzít dlouhé kožené rukavice, než mít dlouhý rukáv na kabátu.

U sukní a šatů souvisí délka s věkem a botami.

2. Špatné střihy a velikosti

Ženy by si měly uvědomit, že každé postavě sluší něco jiného. Navíc v současné době vidí odbornice problém v tom, že ne každá prodavačka je adekvátní k tomu, aby vám dokázala dobře poradit. „Dobře zvoleným střihem předejdete zvýraznění tělesných nedostatků, respektive je můžete i dokonale zakrýt,“ radí dále.

3. Velké tašky do společnosti

K večerní róbě rozhodně nepatří velká taška! „Pokud si dáma k večerním šatům, drahým šperkům a vysokým podpatkům vezme tašku, jako kdyby přiběhla z nákupu nebo fitka, je to katastrofa!“

4. Barevné kombinace

Pravidlo tří barev, to je to, čeho by se měly ženy držet, pokud si s módou zrovna netykají a neumí kombinovat barvy. „Ženy by měly mít na sobě maximálně tři barvy! S tím, že ta třetí by měla být jen doplňková.“

5. Silonky vs holé nohy

Dámy, pokud pracujete ve firmě, kde nosíte bussiness módu, musíte mít silonky! Ať je zima, nebo teplo, prostě musíte! „Pozor ale na obuv! Pokud máte silonky, musíte mít uzavřenou obuv,“ upozorňují odbornice na velký módní prohřešek.

Tak co? Hřešíte?

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také