Extrém

16. září 2016 14:35

redakce Prima Lajk

ODHALENÍ: 7 nečekaných důvodů, proč je zdravé PRDĚNÍ. Dejte svým plynům volnost!

A navíc obvykle i příjemné...

Prdění je bezesporu zdravé. Jedná se o přirozený výsledek trávení jídla, při němž vznikají plyny, které se holt musejí nějak dostat z těla. Podívejte se s námi na sedmero výhod, které vypouštění plynů obnáší!

1. Snižuje nadýmání

Když se po velkém jídle cítíte nafoukle, je dobré si ulevit od přebytečných plynů. Hned se budete cítit lépe.

2. Je dobré pro střeva

Zadržování větrů může mít negativní dopad na zdraví vašich střev. Jednorázově se nic neděje, ale pokud v sobě držíte plyny často, střeva vám to časem vrátí!

3. Jedná se o výborný varovný systém

Prdy prostě nelžou. Pokud cítíte uvolňovací potřebu příliš často nebo plyny zapáchají až příliš, jedná se často o prvotní příznak nějaké nemoci. Buďte vůči svým větrům vnímaví.

4. Zápach je zdravý

Zní to zvláštně, ale podle řady vědeckých studií může být zápach z prdů v malém množství i přínosný pro vaše zdraví - snižuje totiž riziko infarktů a mrtvic!

5. Pomáhá vyvážit jídelníček

Pokud prdíte málo, měli byste do svého jídelníčku zařadit více vlákniny či luštěnin. Naopak třeba nadměrná konzumace červeného masa se obvykle projeví ve vašich zadních partiích. Prdy prostě nelžou.

6. Značí správnou funkci střevních bakterií

Potraviny jako kapusta, zelí či květák dokáží správně nakoupnout střevní bakterie a navíc i patří do zdravého jídelníčku. I proto bojují štíhlí lidé s větry více - jejich metabolismus totiž pracuje rychleji.

7. Je to velká úleva!

Přiznejme si to, máloco zvedne náladu tak jako vypuštění dlouho zadržovaného prdíku. Větry tak mohou nepřímo ovlivňovat i vaši psychiku!


Přečtěte si také