Extrém

14. května 2016 16:25

redakce Prima Lajk

Odhaleno! Alergie na marihuanu opravdu existuje! Její příznaky jsou děsivé…

Ne, tohle opravdu nejsou jen povídačky vašich rodičů.

Všichni už moc dobře víme, že konopí dokáže být z lékařského hlediska velmi prospěšně. Už méně známý je ovšem fakt, že nám může způsobit také velmi závažnou a nebezpečnou alergickou reakci! Jeden takový případ se nedávno odehrál v Kanadě, kdy si pětadvacetiletý Connor Purdon zapálil svou obvyklou dávku trávy. Kvůli vysokému obsahu THC ovšem tentokrát zaznamenal velmi netradiční reakci. Začaly ho svědět oči a druhý den ráno měl jedno oko i část obličeje velmi nateklé. Nejedná se však o ojedinělý případ.

Alergie na trávu je totiž čím dál častější. Její symptomy pak mohou být prakticky jakékoliv. Může vám způsobit vyrážky, špatné dýchání, způsobit nevolnost, zvracení či dokonce průjem. Obzvláště pro astmatiky pak může být podobná alergie nebezpečná. Podle mnohých studií se to pak týká především konopí druhu sativa a k reakci může dojít při kouření, žvýkání, ale u citlivějších osob i při samotném balení jointů.

Příčinou, proč konopí způsobuje alergickou reakci je pak přítomnost panalergenu v některých druzích rostlin. Jedná se pak údajně o samý panalergen jako v případě melounu, banánů či rajčat. Pokud tedy máte alergii na tyto pochutiny, pravděpodobně jste alergičtí i na marihuanu.


Přečtěte si také