Extrém

1. února 2017 13:22

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tvůrce Titanicu konečně prozradil, jestli mohl Jack ve skutečnosti přežít! Jeho slova vás šokují

Mohla mít romantická linka Jacka a Kate přece jenom šťastný konec?

Titanic patří mezi legendární filmové kousky, které nás dokážou i po padesáté neskutečně dojmout. Jeho závěr ovšem i po letech vyvolává pořádnou diskusi a fanoušky snímku malinko rozděluje. Ano, myslíme samozřejmě Jackovu tragickou smrt. Vážně musela postava Leonarda DiCapria umřít, nebo se mohl na dveře vedle své milované Kate přece jen vyšplhat?

Mnoho fanoušků si myslí, že se jednalo o zbytečnou smrt a Kate mohla při troše spolupráce svého milého opravdu zachránit. Upozornil na to například před lety oblíbený pořad Bořiči mýtů či několik internetových uživatelů. Nyní se ovšem k této věčné otázce konečně vyjádřil i sám režisér, slavný James Cameron. A podle něj jsou tyto teorie naprostými blbostmi, Jack prostě musel umřít!

Tvůrci všemožných teorií totiž podle něj příliš neberou v potaz mrazivou teplotu vody, kvůli níž organismus a zejména mozek začne rychle trpět hypotermií, tedy podchlazením. Člověk tedy nemá v tomto chladu čas na to dveře něčím zpevnit, jak napovídají Bořiči mýtů, či se vysílený snažit na dveře za každou cenu vejít. Zabralo by mu to několik minut a do té doby by již umřel.

Jeho největší šancí zkrátka bylo, udržovat nad vodou alespoň horní část těla a doufat v co nejrychlejší pomoc. Ta ale, jak víme, nepřišla. Jakékoliv teorie, i když ho baví, jsou pak podle Jamese Camerona naprosté pitomosti. Souhlasíte s ním?

Sdílejte článek

Přečtěte si také