Extrém

15. prosince 2016 14:09

Tereza Javorová

ODHALENO: V tomhle evropském městě se šňupe nejvíc kokainu! Sněží nejvíce v Praze?

Jaké město se stalo evropským hlavním městem kokainu?

Kokain je velmi populární droga hlavně mezi bohatší částí populace. O její škodlivosti by se dal napsat dlouhý elaborát, ale to nic nemění na tom, že si velká část latinskoamerických zemí na kokainu postavila ekonomiku. Samozřejmě nezáměrně.

V Latinské Americe však lidé nemají tolik peněz na to, aby tuhle povzbuzovací návykovou látku mohli užívat. A tak se vyváží do daleko bohatších zemí, kde platy dosahují astronomických výšin.

Podle výzkumu Evropské unie se nejvíce kokainu se v minulém roce nejvíce kokainu šňupalo v Londýdě. Tohle velmi bohaté a zároveň velmi drahé město je dokonalým odbytištěm. Lidé tu jsou přepracovaní, vystresovaní, ale zároveň dostatečně bohatí na to, aby si pár gramů kokainu mohli dovolit.

Tento rok však Londýn nečekaně předběhly belgické Antverpy! Výzkum zjistil, že v odpadních vodách se na 1000 obyvatel vyskytuje asi 914 mg kokainu, což podle odborníků je alarmující údaj.

V Praze takový výzkum zatím (naštěstí) nebyl učiněn. Zvláště kolem Karlových lázní, Václavského náměstí či Malé Strany by totiž výsledky mohly dopadnout velmi, velmi špatně.

---

Podívejte se do děsivé galerie, jak se zlatá mládež baví drogami, penězi a alkoholem.


Přečtěte si také