Extrém

18. listopadu 2014 16:50

Táňa Sáblíková

Opravdový happyend! Beznohá gymnastka zjistila překvapivou pravdu o svém idolu!

Jen Bricker se narodila kvůli genetické vadě bez dolních končetin. Byla dána k adopci a mohlo by se zdát, že její příběh nebude mít šťastný konec. Opak je ale pravdou, Jen se dostala do milující rodiny, která podporovala její sny…

A tak se z Jen stala gymnastka. Jejím největším idolem byla americká olympionička Dominique Moceanu, které se chtěla alespoň trochu přiblížit. „První vzpomínky, které mám, jsou ty, kdy mi je šest, koukám na televizi a snažím se napodobit její pohyby,“ přiznala Jen. Tvrdé tréninky přinesly své ovoce a postižená Američanka se stala vítězkou na jedné ze soutěží na státní úrovni, která byla určena i pro zcela zdravé gymnasty.

Poté ale následovalo překvapení, v němž byla zapletena i Dominique! Jen totiž zjistila, že její vzor, ke kterému tak vzhlížela, je její biologická sestra! „Dominique byla moje nejoblíbenější gymnastka. Pořád jsem o ní mluvila a dokonce jsem si představovala, jaké by to asi bylo, kdybychom byly spřízněné. Když mi bylo šestnáct, zjistila jsem, že to je pravda! V tu chvíli jsem si řekla, že takové věci se dějí jen ve filmech a ne ve skutečném životě,“ popsala Jen svoje první pocity.

Dominique Moceanu je nejen Jeniným vzorem, ale také biologickou sestrou

Jen Bricker

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky gymnastika gymnasta idol Dominique Moceanu

Přečtěte si také