Extrém

1. dubna 2016 00:01

Petr Cífka

POCTA: Arnold dostane vlastní město! Schwarzeneggerstadt vznikne přejmenováním... (apríl)

Druhé největší město Rakouska se bude jmenovat podle akčního hrdiny a hollywoodské herecké hvězdy

Rakouský rodák Arnold Schwarzenegger se stal ikonou kulturistiky, jednou z největších hvězd na světě, úspěšným podnikatelem i politikem. Byl Terminátorem, Barbarem Conanem, osobním přítelem prezidenta Geroge Bushe staršího a guvernérem Kalifornie. Od roku 1983 má americké občanství, na svou rodnou zem ale nikdy nezapomněl. A ona na něj také ne. Ve Štýrském Hradci po něm byl deset let pojmenovaný stadion, teď to však vypadá, že se město, kousek od kterého se akční hvězda narodila, rozhodne složit mu ještě větší poklonu.

Podle starosty Siegfrieda Nagla by se 30. července 2017, kdy Schwarzenegger oslaví sedmdesátiny, přejmenuje Štýrský Hradec na Schwarzeneggerstadt. Radní se na návrhu, který se objevil před dvěma lety, jednomyslně shodli a přejmenování má podporu i u veřejnosti. Téměř dvě třetiny dotazovaných obyvatel dnešního Štýrského Hradce jsou z nového jména nadšeny. Kupodivu s jejich názorem nezatřásl ani katastrofální Terminátor 5.

Přejmenování musí ještě schválit vláda, ale podle Nagla jde jen o oficialitu. Samotný Schwarzenegger se k novému názvu města zatím nevyjádřil, pouze vzkázal: I´ll be back!

Na svém Twitteru nicméně reagoval Sylvester Stallone, jenž už jedná s pennsylvánskými úřady o přejmenování některého z měst na Stallonegrad.

Sdílejte článek
Štítky hvězda Rakousko Twitter Arnold Schwarzenegger Kalifornie Terminátor Sylvester Stallone apríl pocta Štýrský Hradec Barbar Conan Conan Siegfried Nagl

Přečtěte si také