Extrém

28. října 2017 15:39

redakce Prima Lajk

POZOR! Hrajete si na záchodě se svým mobilem? Kvůli tomuto vážnému důvodu byste s tím měli ihned přestat!

Návyk, se kterým byste měli ihned přestat! Proč?

Ruku na srdce, někdy jsme to udělali snad všichni. Víme, že na záchodě při vykonávání potřeby strávíme více času, tak si chceme zkrátit čas hraním si s naším mobilním telefonem. Během "velké" si tak rádi přečtete, co je nového na Facebooku, či si prostě píšete se svým kamarádem. Jen mu tedy přitom nepřiznáte, kde zrovna sedíte. Že to děláte taky? Tak teď si to asi dobře rozmyslíte.

Jak všichni víme, záchod je místo plné bakterií a zárodků chorob, jež tu zůstávají po dalších lidech. To je ostatně důvod, proč si vždy po odchodu ze záchodu myjeme ruce. Škodlivé bakterie jsou zkrátka všude. Na prkýnku, toaletním papíru, splachovadlu… ale také na vašem mobilu! Právě na ten se dostane virus poté, co např. spláchneme záchod.

Jen málokdo si ale uvědomí, že poté, co si umyjeme ruce, na infikovaný telefon opět sáhneme. Nevědomky tak všechny bakterie a zárodky chorob získáme zpět! Když následně jdeme jíst či si jen dáváme něco malého na zub (např. brambůrky), dostáváme tak virus do našich úst a koledujeme si o řadu nemocí a závažných chorob.

Uniknout nám v tomto případě nemusí ani taková salmonelóza. Pokud si však mobil na onu místnost nevezmete, riziko nemocí tím výrazně snížíte. Tak co, pořád si chcete oné místnosti projíždět Facebook?

Sdílejte článek

Přečtěte si také