Extrém

13. dubna 2017 20:36

redakce Prima Lajk

Pozor! Tahle vražedná hra se děsivě šíří! Ke smrti láká už i české děti!

Zvrácená hra, která navádí děti k sebevraždě, se rozšířila i do České republiky.

Nebezpečná hra nutící své hráče k sebevraždě - to je Modrá velryba, která vznikla v Rusku a nyní se šíří po světě. A doputovala i do České republiky, kde její přítomnost potvrdila mluvčí policejního prezidia. Ta zároveň upozornila, že by se tato hra měla brát jako velmi vážná hrozba pro českou mládež. Cílem hry je plnit nejrůznější úkoly. Na psychiku především mladých hráčů ale působí tak přesvědčivě, že jsou schopni udělat téměř cokoliv. Vítěz je tak v posledním levelu administrátorem přesvědčen, aby spáchal sebevraždu.

Aby se mohl stát člověk součástí hry, musí obvykle splnit sérii náročných úkolů. Příkladem může být vyrytí velryby do ruky a odeslání fotografie administrátorovi ke kontrole. Hráč pak postupuje dál, až se dostane k poslednímu úkolu, kterým je jeho smrt. Podobnou hru vytvořil i Filipp Budějkin, který v současné době sedí v petrohradském vězení za nabádání několika dětí k sebevraždě. Mnoho z nich skutečně zemřelo.

O hře se začalo debatovat především v souvislosti se smrtí dvou nezletilých dívek, které srazil vlak u Mlékojed na Mělnicku. Ty se podle svědků údajně vrhly pod kola vlaku dobrovolně. Nicméně tyto dohady policie nepotvrdila.

Sdílejte článek

Přečtěte si také