Extrém

6. února 2015 13:00

Lenka Zajícová

Přehled nejvlivnějších lidí světa, kteří nikdy nežili

Přehled nejvlivnějších lidí světa, kteří nikdy nežili

Barbie

Blonďatá panenka nedávno oslavila 50. narozeniny. Takže již několik generací malých holčiček touží po tom, aby vypadaly jako tato křehká kráska. Je to nejslavnější panenka všech dob a podle zisků z prodeje ji z první příčky jen tak nic nesedí. Přestože v poslední době je velice kritizována za to, že dívkám nevědomky vnucuje nereálný vzhled a tělesné proporce.

Rosie

Takhle žena možná není známa podle svého jména, ale její vzhled motivoval ženy v poválečném období, že mohou udělat naprosto všechno, po čem touží. Není báječná? Je!

Íkaros

Tato postava z řecké mytologie je známa tím, že neuposlechla svého otce a letěla příliš blízko slunci. To se Ikarovi stalo osudným. Jeho příběh patří mezi nejznámější příběhy řeckých bájí.

Marlboro muž

Legendární kovboj propagující cigarety ztělesňuje všechno, po čem ženy touží. Herci byli vždy velice sexy a pro ženy byli zkrátka neodolatelní. Mnoho mužů se díky této postavičce rozhodlo začít s kouřením.

Romeo a Julie

Přestože je jedná o postavy, které se zrodily z pera slavného Shakespeara, tento pár je nejslavnější dvojicí světa. Přestože jejich osud skončí tragicky, jejich láska je něco, co údajně chce zažít každá třetí žena.

Santa Claus

Zcela jasná volba. Které dítě by se nebálo, že mu Santa Claus nepřinese pod stromeček dárečky? Santa Claus je tak populární, že některé země ho berou za vlastního. I u nás děti často zapomínají na Ježíška a dávají přednost Santovi.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také