Extrém

17. srpna 2015 14:48

redakce Prima Lajk

PŘÍBĚH: Opustil ji, protože nemohla mít děti. Šla pracovat do dětského domova – kolik capartů vychovala?

Australanka Geraldine Cox pracovala v diplomatických službách, ale pak skončila jako vedoucí několika sirotčinců v Kambodži. Vychovala přes 400 dětí!

Ačkoli sama děti nikdy mít nemohla, několik stovek malých Kambodžanů jí říkalo „Velká mámo“. Do jihoasijské země se poprvé dostala v době války ve Vietnamu a dělala sekretářku na australské ambasádě. Když ve službách státu skončila, rozhodla se v Kambodži zůstat a postarat se o stovky dětí, které ztratily rodiče také kvůli AIDS, některé děti samy nemocí trpěly.

Když se Geraldine dozvěděla, že nebude nikdy moct mít děti, snoubenec ji opustil. Ale nakonec místo jednoho dvou potomků měla doslova stovky. Některé postižené, znásilněné nebo opuštěné. Jenže tou spoustou smutných příběhů je ten Geraldin šťastný. Podařilo se jí dát dětem naději na lepší život, teď hledá svého nástupce, protože jí je už sedmdesát.

To bude docela složité, protože ne zrovna každému se chce na kambodžský venkov, kde není soukromí ani finance na vedení útulku, zato tam jsou stovky dětí a plat je mizivý. V současnosti vede tři vesnice pro opuštěné děti, z nichž v jedné jsou jen děti nakažené virem HIV.

Sdílejte článek
Štítky HIV znásilnění sekretářka

Přečtěte si také