Extrém

1. července 2015 16:19

Tereza Javorová

Šestnáctiletá dívka zemřela na infarkt: Osm týdnů nešla na záchod!

Nešťastný osud potkal šestnáctiletou Emily Titterington, která trpěla fóbií ze záchodů. Kvůli ní i zemřela.

Dívka, která trpěla i lehčí formou autismu, měla dlouhodobě problémy s trávením. K doktorům ale chodit odmítala. Za svůj problém se styděla a nechtěla ho řešit. Pro ostatní příjemná a životu nutná věc – vyprázdnit svá střeva – pro ni byla traumatizujícím zážitkem, kterému se vyhýbala přes dva měsíce. Její tělo ale takový nápor nezvládlo a... dívka zemřela.

"Toto onemocnění je známé především u menších dětí. Zadržování stolice je ale velkým problémem, který může skončit tragicky," říká lékařka Amanda Jeffery, která musela provést i soudní pitvu mladičké Emily.

"V životě jsem nic takového neviděla. Její břicho bylo velmi vypouklé a střeva enormně zvětšená. Ta se nakonec uvolnila a zatlačila na vysílené orgány v hrudníku. Dívka zemřela na infarkt," konstatovala doktorka.

Matka si samozřejmě zvláštního chování své dcery všimla. Snažila se ji dovést k doktorovi, ale Emily zásadně protestovala. Doktor jí nakonec přece jen předepsal projímadla, ale Emily je nebrala, i když si stěžovala na silnou bolest břicha a mezi lopatkami.

Rodiče se dívku snažili zachránit, jak jen to šlo. Docházel k nim i zdravotník Lee Taylor, který Emily navštívil i před její osudnou nocí. "Zdála se mi bledá a malátná." Emily pak byla naleza mrtvá kolem čtvrté ráno na podlaze ve dveřích koupelny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také