Extrém

7. března 2016 17:11

Adéla Skřivánková

SEXY NOHY: 4 cviky, díky kterým budete mít nohy jako bohyně

Sexy dlouhé nohy by chtěla mít snad každá. Na délku je natáhnete těžko, jen opticky díky podpatkům, ale tvar a štíhlost můžete vycvičit! Jaké cviky jsou nějúčinnější?

Široký dřep

Postavu jako zápasníci sumo asi mít nechcete. Ale jeden z jejich cviků využít můžete! Vezměte si do rukou lehčí činky nebo lahve s vodou a postavte se s nohama široko od sebe. Špičky vytočte mírně ven. Udělejte dřep s rovnými zády a podsazenou pánví a zároveň upažte ruce. Opakujte 15x po dvou až třech sériích.

Výpady

Výpady jsou perfektním cvikem pro štíhlá a pevná stehna. Stoupněte si rovně, ruce dejte v bok. Pravou nohou udělejte velký krok dopředu tak, aby se v koleni udělal pravý úhel. Vraťte se zpět do stoje a to samé udělejte na levou nohu. Na každou stranu opakujte 15x po dvou až třech sériích.

Dřepy

Nenávidíte je oprávněně. Dřepy nejvypadají, ale jsou celkem dost náročné. Ze začátku jich možná uděláte sotva pět, ale vytrvejte. Důležité je, abyste je dělali správně a hned si neodrovnali kolena. Takže: dejte si nohy mírně od sebe a pak zadkem POMALU klesejte směrem dozadu. Úhel v kolenou by neměl přesáhnout 90 stupňů (jasně, nemusíte to měřit, stačí, když kolena napřesáhnou špičky nohou).

Schody

Odteď nevynechejte jediný schod! Je to nejlevnější, nejdospupnější a finančně nenáročná posilovna. Schody klidně berte po dvou a snažte se neodrážet, ale naopak nohama pořádně zabrat. Výsledky se dostaví brzy i například tím, že přestanete sípat a lapat po dechu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také