Showbyznys

2. prosince 2015 14:04

Tereza Javorová

NÁVOD: 3 jednoduché cviky, díky kterým může mít i geek pekáč buchet na břiše

Hraní Wowka a koukání na Big Bang Theory vám břišáky samozřejmě nevytvarují. I když ale celé dny sedíte za počítačem a zvednete se jen v případě, že vám donesou pizzu, při troše snahy si můžete pekáč buchet na břiše vyrýsovat taky! Stačí pár minut denně těchto cviků:

1. Plank

Zdánlivě easy peasy pozice, kdy jste ve vzporu na loktech a vaše tělo připomíná prkno (podobně jako když chcete dělat klik, ale opíráte se o předloktí). Neprohýbejte se v bedrech, ale ani zbytečně nevystrkujte zadek nahoru. V absolutní přímce vydržte ze začátku aspoň minutu a interval každý den prodlužujte. Makačka, co?

2. Twist

Sedněte se si s pokrčenýma nohama před sebou, narovnejte záda a do rukou uchopte nějaký těžký předmět (encyklopedii asi v době Wikipedie už doma nemáte, ale těžkou vázu nebo velkou lahev s vodou možná najdete). Začnete rotovat v pase na jednu a druhou stranu. Předmětem se na každé straně lehce dotkněte země. Nohy by se neměly vůbec hýbat a celý trup byste měli otáčet jen v pase.

3. Criss-cross

Tenhle cvik, kterému se také někdy říká "jízda na kole" možná nenávidíte už od základní školy. Je ale jedním z nejúčinnějších a díky němu si nastrouháte sýr na pizzu na břiše. Lehněte si na záda, ruce dejte v týl a nohy zvedněte ze země. Střídavě přitahujte pravou nohu k levému lokti a levou nohu k pravému lokti (druhá noha musí být vždy natažená). Opakujte, dokud můžete, a pak si dejte ještě pár vteřin navíc. Hecněte se.

Když tyhle cviky zvládnete dělat každý den alespoň deset minut a k tomu si občas dáte sérii sklapovaček, tak do Vánoc budete mít břicho jako Rockyho mladší brácha!

Sdílejte článek

Přečtěte si také