Extrém

24. června 2015 11:52

Lucie Průchová

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH: Šestnáctiletá dívka bojuje o život – dala si na house párty EXTÁZI!

Studentka byla převezena do nemocnice a napojena na přístroje na podporu života poté, co užila drogu, kterou všichni známe pod názvem extáze. Krátce po užití na večírku zkolabovala a od té doby je v kómatu.

Amy Thomson ze skotského Glasgowa nyní bojuje o přežití. House párty, kterou navštívila, byla totiž vlastně spíše taková drogová párty. Myslela si, že si dá jen „obyčejnou“ extázi a bude jí fajn, vždyť to přece užívají v dnešní době všichni.

Po tom, co zkolabovala a byla převezena do nemocnice, zůstává stále na přístrojích. Dobrá zpráva je, že lékaři změnili hodnocení jejího stavu z „kritický“ na „vážný, ale stabilizovan“.

Policie a úředníci spojili své síly, aby varovali před hrozbou, kterou tato droga představuje. Extáze je prý nebezpečnější než jiné stimulační drogy (speed nebo krystalický metamfetamin). Podle výzkumů britských vědců umírá kvůli extázi mnohem více mladých lidí. A předpokládá se, že ve Skotsku jsou tyto tabletky velice rozšířené a hlavně snadno dostupné.

Extáze je prý velice nebezpečná droga!

Další tři dívky ve věku 15, 17 a 18 let, byly převezeny do nemocnice stejně jako jejich kamarádka, ale na rozdíl od ní byly brzy poté propuštěny domů.

Maminka Tricia je s Amy v nemocnici od jejího kolapsu. Před několika dny napsala na svůj Facebook: „Dnes ráno v 8.30 mi Amy stiskla ruku. Na chvíli jsem usnula, a proto jsem si myslela, že to byl jen sen, že se mi to zdálo, ale nebyl.“

„Lékaři počítají s tím, že tu budeme delší dobu, moje malá holčička je stále na dýchacích přístrojích. Nevím, zda bude úplně v pořádku, až se probudí, ale vím, že bude žít, a to je vše, na čem záleží. Prosím, modlete se za ni, je to dlouhá cesta, ale každým dnem to vypadá lépe.“

Matka také poslala vzkaz všem mladým: „Také jsem byla mladá a pamatuji si na to, jak je těžké držet krok s davem. V dnešní době je to ještě náročnější, ale prosím vás, děti, neužívejte tyto jedy!

Další životní příběhy:

Sdílejte článek
Štítky drogy nemocnice party Facebook Skotsko extáze kolaps Glasgow přístroje drogy Amy Thomson

Přečtěte si také