Extrém

16. září 2015 11:53

redakce Prima Lajk

SMRTELNÁ CHALLENGE: Kolik byste museli sníst jednoho exotického ovoce, aby vás zabilo? Neuvěříte, kdo je ovocný zabiják...

Asi byste nečekali, že ovoce, které normálně kupujete a kterého se sem dovážejí tuny, vás může zabít. Obsahuje totiž dost draslíku, který vás ve větších dávkách dokáže poslat na věčnost. Takže kdo je Jack Rozparovač ze zelinářství?

Jsou to banány. Exotické ovoce, se kterým se občas sveze pár kil kokainu, dokáže překvapit i jinak. Názory na to, kolik musíte banánů sníst, aby vám zpívali requiem, se různí, ale hlavně z USA se objevují zprávy, že někdo v důsledku přejedení se banány opravdu zemřel.

Nejčastěji se objevuje informace, že šest kousků je limit. Když sníte sedmý, už si zahráváte se svým životem. Jenže téhle hysterii zatrhli vědci tipec. Draslík sice ve velkém množství způsobuje selhání ledvin a zpomaluje funkce srdce, jenže abyste skrze banány dostali smrtelnou dávku, museli byste sníst asi 400 banánů!

To se vám s největší pravděpodobností nepodaří a když, tak vás to vyjde i dost draho. Další hrozbou spojenou s banány je jejich údajná radioaktivita. Nebojte, nezačnete svítit, když jich hodně sníte. Aby vás totiž banány zabily svou radioaktivitou, museli byste si jich naservírovat až 10 milionů. A to nemají ani plantážníci z banánových republik. Takže dobrou chuť.

Sdílejte článek

Přečtěte si také