Extrém

15. září 2016 14:23

redakce Prima Lajk

ŠOK! Nová teorie o smrti Harryho Pottera! Je zatraceně přesvědčivá a donutí vás se vrátit ke knížkám!

Napadlo vás to někdy?

Budeme chvíli předpokládat, že poslední knížku ze světa Harryho Pottera máte přečtenou. V jedné ze zásadních scén ke konci filmu dojde na Harryho smrt. V ní se Harry přesune do nicoty, kde si dále může vybrat, jestli skutečně umře, nebo se vrátí do světa živých. V knize to Brumbál vysvětlí tak, že Harryho znovu ochránila jeho matka, když Voldemort použil Harryho krev, aby obnovil své tělo.

Jenže podle teorie od jistého uživatele z Redditu tohle vysvětlení neplatí. Pokud by totiž Harryho opět chránilo kouzlo jeho matky, musel by se Voldemort podruhé zabít, a to se nestalo. Zároveň by to na Harrym muselo zanechat další jizvu, a to se nestalo. A zatřetí, aby mohl být viteál zničen, musí být nejprve zničena jeho schránka. Jinými slovy, Brumbál Harrymu lhal. Pravým důvodem bylo, že Harry byl těsně před svou smrtí majitelem všech tří relikvií smrti a jako takový byl nesmrtelný a zároveň mu patřila náklonnost hůlky, kterou proti němu Voldemort použil.

Podle této teorie se tedy Brumbál bál Harrymu sdělit pravdu, aby ho neposedla vidina obří moci. Mohl by totiž snadno sklouznout na temnou stranu podobně jako kdysi Voldemort a přesně tomu chtěl zabránit. Myslíte, že to takhle autorka J. K. Rowlingová původně zamýšlela?


Přečtěte si také