Extrém

6. prosince 2016 15:19

redakce Prima Lajk

Šok! Řidičům, kteří zabijí člověka při telefonování, bude hrozit doživotí! Bude přísný zákon platit i v Česku?

Úřady ztrácejí s nezodpovědnými řidiči trpělivost a přichystali si pro ně hodně tvrdý trest.

Asi všichni víme, že telefonovat či psát zprávu za volantem je vrcholem nezodpovědnosti a může skončit velmi tragicky. I přesto nehod s děsivými následky po celém světě přibývá a situace už začíná být pomalu alarmující. Jedním z těchto případů je Velká Británie, kde už začínají pomalu bít na poplach.

Minulý rok poslaly tamní soudy za mříže 122 lidí, kteří kvůli používání telefonu za jízdy způsobili smrtelnou dopravní nehodu. A zdá se, že tento rok bude toto číslo ještě větší. Objevilo se zde totiž několik mediálně propíraných případů, kdy při tragických nehodách zemřely také děti. Tamním úřadům proto došla trpělivost a přicházejí s hodně přísným trestem.

Britská vláda totiž plánuje zavést zákon, který radikálně zpřísní tresty pro s mobilem si hrající řidiče. Podle nových pravidel jim tak bude hrozit vězení od 14 let až po doživotí! Podle politiků tak dostanou trest, který bude odpovídat jejich zločinu, a doufají, že mnohem přísnější tresty řidiče od neustálého psaní zpráv skutečně odradí. Začínají se ovšem ozývat hlasy, podle nichž je tento zákon až příliš přísný. Mohlo by se ale jednat o velmi účinný nástroj, který by mohl nezodpovědným řidičům nadělat spoustu vrásek. Bohužel se ale jedná zatím jen o snahy Velké Británie a k nám tato přísná pravidla asi jen tak nedorazí.

Podívejte se na galerii muže, který vysílal svou smrtelnou nehodu na Snapchat:

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie doživotí Česká republika smrtelná nehoda Česko Snapchat vláda Spojeného království telefonní hovor mobil za volantem

Přečtěte si také