Extrém

8. července 2015 15:12

Lucie Průchová

SRDCERVOUCÍ VIDEO: Matka dvou dětí natočila snímek, ve kterém vypráví o domácím násilí, které zažila!

Její čin je opravdu odvážný a inspirativní. Doufá, že bude podmětem k tomu, aby se nad svou situací zamyslelo co nejvíce stejně trpících lidí na celém světě, kterým někdo blízký takto ubližuje a ponižuje je.

Velmi emotivní video zveřejněné na Facebooku, YouTube a dalších sociálních sítích, má být varováním pro všechny, kteří si nepřipouštějí, že se doma děje něco, co není tak úplně v pořádku. Natočila ho šestadvacetiletá fitness bloggerka Emma Murphy z Irska a hned se stalo virálním napříč internetem. Ve videu Murphy vysvětluje, že dlouhou dobu přemýšlela, zda svůj příběh zveřejnit, ale nakonec se rozhodla, že musí, hlavně kvůli svým dvěma malým dětem, a aby zvýšila povědomí o násilí „pro všechny ženy, tam venku.“

S manželem byla tři a půl roku a mluví o tomto muži jako o lásce svého života. V loňském roce však zjistila, že ji muž podvádí s jednou ze svých klientek a to dost zvláštním způsobem. Tato žena ji totiž kontaktovala a řekla jí, že jejího muže miluje a je s ním těhotná. V důsledku stresu z tohoto hrozného objevu Emma, která sama čekala s manželem druhé miminko, porodila o dost dříve a její svět byl náhle vzhůru nohama.

Ale jelikož svého muže milovala, rozhodla se dát mu další šanci, když sliboval, že se všechno změní a že tu bude jen pro ni a jejich děti. Před pár dny však zjistila, že ji podvádí znovu. Když se ho na to zeptala, udeřil ji do obličeje. Byl to jeden z mnoha úderů, kterými ji v posledním roce a půl obdařil. Nedávno měla po napadení otřes mozku a rozseklou hlavu. Vždy jí dost rázně vysvětlil, že vše jsou jen její vlastní výmysly, pramenící z nejistoty a pochyb o sobě samé, že je paranoidní a může si sama za to, jak on se k ní chová, že si nic jiného nezaslouží.

Po této poslední ráně se rozhodla, že manžela opustí a odešla i s dětmi do matčina domu, kde našla sílu sdílet svůj příběh s ostatními v TOMTO VIDEU:

Hlavně s obětmi domácího násilí, ve snaze říct jim, že to není jejich vina, že je někdo týrá a mlátí, že oni jsou opravdu obětmi a že určitě existuje cesta ven!

Sdílejte článek

Přečtěte si také