Extrém

21. června 2017 10:43

redakce Prima Lajk

Tahle šílená teorie fanoušků Harryho Pottera o Brumbálovi s Ronem dává překvapivě smysl. Vyjádřila se k ní i Rowlingová...

Přesvědčíme vás, že i na sebedivnější teorii může něco být.

Některé alternativní příběhy z dílny skalních fanoušků jsou tak propracované, že jen tiše žasneme. A jeden z takových příběhů rozvíjí tezi, že Ron Weasley je ve skutečnosti Albus Brumbál. Ne, neděláme si z vás srandu, určitá část fanoušků Harryho Pottera si opravdu myslí, že Ron se ve stáří vydal zpátky v čase (možná pomocí obraceče času), aby žil jako Albus Brumbál, a mohl tak vést osudy ostatních.

Prvním argumentem je velmi podobný popis postav v jejich raném věku. Pro oba jsou charakteristické dlouhé tenké nosy a ryšavé vlasy. Brumbál se pyšní jizvou na levé noze ve tvaru londýnského metra. A vzpomeňte si na Rona v dílu Harry Potter a vězeň z Azkabanu s pošramocenou nohou od Vrby mlátičky… Brumbál a Ron se navíc v knihách prakticky vůbec nepotkávají tváří v tvář, ačkoli jsou oba hlavními postavami. A nakonec: Brumbál předvídá každý zvrat a je na něj perfektně připraven. Přitom není vševědoucí, takže jak je to možné? Jednoduchým vysvětlením by bylo, že si tím už jednou prošel.

Tato teorie byla v angličtině nazvaná Ronbledore Theory a pokud jste opravdovým fanouškem, určitě jste v ní našli pár děr. Ron by jistě chtěl zachránit svého bratra Freda, aby nezemřel v bitvě u Bradavic. A kdyby použil obraceč času, jak by změnil svůj věk? Nemluvě o tom, že časová osa by byla úplně jiná, a tak by nebyl schopen zabránit tomu, co se stane, jakmile se změní nějaká věc. A na závěr taky musíme dodat, že uvedenou teorii zpochybnila i samotná J. K. Rowlingová.

A jak vůbec vypadají herci z Harryho pottera dnes? Pdoívejte se v naší galerii.

Sdílejte článek

Přečtěte si také