Extrém

11. října 2016 16:17

redakce Prima Lajk

Těchto 5 věcí rozhodně nedělejte při menstruaci! Mají příšerný vliv na vaše tělo…

Neustále se řeší, jak ulehčit těžké dny během menstruace. Tyto tipy mohou pomoct periodu přežít.

Nejezte slané jídlo Tím nemyslíme, abyste přestaly solit úplně. Je potřeba se vzdát brambůrků a jiných přesolených pochutin. I když na chvíli mohou působit uspokojivě, ve výsledku vůbec nepomohou. Odborníci tudíž doporučují zdravé svačiny a ovoce. Nepijte mléko Mléko je možná výživné, ale během menstruace tělu vůbec nepomáhá. Mléčné výrobky totiž obsahují kyselinu arachidonovou, která může způsobit křeče. Namísto jogurtů a milkshaků byste měly použít třeba mandlové mléko.

Nechoďte na depilaci Během menstruace je tělo citlivější a bolest způsobená odstraňováním chloupků je mnohonásobně vyšší. Počkejte s tím radši, až bude po všem… Vyhněte se dojákům a hororům Emoce mohou být nevyrovnané, proto je během menstruace nejlepší vzdát se dojemných filmů, těch smutných a také těch děsivých. Pokuste se vybrat si nějaké snímky, kde nejsou emoce jako na houpačce.

Neběhejte Snažte se být v klidu a i když nestíháte, raději se omluvte, že jdete trochu pozdě. Běhání vám nepomůže, jen se budete cítit hůř. Sportování byste obecně měly omezit, ale ne s ním skončit úplně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také