Extrém

7. června 2017 11:31

redakce Prima Lajk

Testy s OŽIVOVÁNÍM mrtvých začnou už letos! Bude tohle začátek zombie apokalypsy?

Mrtví muži mnoho nepoví. Tedy alespoň do té doby, než je oživíte.

Ano, tohle je reálná zpráva. Skupina vědců letos začne s prvními testy tzv. „oživování“ mrtvých, aby zjistili, jestli je to vůbec možné. Průlomový výzkum byl podle všeho schválen etickou komisí a tak se může Dr. Himanshu Bansal, který spolupracuje se společnostmi Bioquark Inc a Revita Life Sciences pustit směle do práce.

K testům bylo přihlášeno 20 dobrovolníků, kteří jsou po mozkové příhodě a byli prohlášeni za klinicky mrtvé. Testy zjistí, jestli můžou části jejich nervové soustavy být znovu obnoveny. Ke zjišťování vědci použijí mnoho metod, v zásadě se ale vychází z příkladů ve zvířecí říši, kdy například takoví mloci dokážou zregenerovat klidně i celé končetiny.

První výsledky by prý mohly vědci obdržet už po třech měsících bedlivého sledování. Dr. Ira Pastor, ředitel Bioquarku poté v interview pro deník The Telegraph dodává, že tenhle výzkum je doposud asi nejvýznamějším krokem na cestě k odvrácení lidské smrti, k jakému kdy došlo. Teď už jen doufat, že se třeba něco nepokazí, někdo si nesplete lahvičku a omylem neodstartuje zombie apokalypsu.

Bojíte se, že věda zajde příliš daleko? Tak to vám tahle zcela "nevědecká", zato ale nesmírně zábavná galerie náhod spraví náladu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také