Extrém

8. prosince 2016 15:18

redakce Prima Lajk

UŽ BRZY: Extáze bude do roku 2021 legální! Kdy si ji budete moct beztresně užít?

Neustále se vedou diskuze o tom, jestli některé drogy léčí, nebo spíše škodí. Každopádně svět zná spoustu zakázaných substancí. Některé z nich by do budoucna mohly být používány jako léky.

Třeba takový kokain byl nejprve považován málem za zázračnou látku, léčila se s ní závislost na opiu, prodávalo se víno s obsahem kokainu pro lepší náladu a dokonce se tato látka používala jako lokální anestetikum. Pak ale přišlo dvacáté století a kokain skončil v ilegalitě.

Jednadvacáté století by mohlo zase znamenat renesanci používání drog. Ne sice kokainu, ale jiné látky by si mohly přijít na své. V roce 2021 by mohlo dojít k legalizaci extáze. Ukázalo se, že má dobré terapeutické účinky u osob trpící posttraumatickou stresovou poruchou. Může tak pomoci osobám, které prožily válečný konflikt, zažily znásilnění a podobně.

Podívejte se, jak vypadají drogy pod mikroskopem:

U houbiček se zase přišlo na to, že fungují skvěle u pacientů s rakovinou, kteří trpí deprsemi a úzkostmi. Úspěšnost houbiček ve zmírňování těchto psychických poruch je až 80 procent, jejich účinky navíc dokáží přetrvat měsíce!

Sdílejte článek

Přečtěte si také