Extrém

1. března 2015 09:45

Lenka Zajícová

V pondělí bude popravena Kelly Gissendaner žena. Je to první poprava ženy ve státu Georgia od roku 1945

Kelly Gissendaner je matka tří dětí, která v pondělí dostane expres lístek do pekla. Přesvědčila svého milence, aby zavraždil jejího manžela. Potřebovala prý důkaz jeho lásky. Kdyby si řekla o prstýnek, nemusela by v pondělí sedět na křesle smrti.

Dva týdny trvalo, než policie našla tělo Douglase Gissendanera. Byl svázán do kozelce, jeho hlava byla zabořena do země a byl pokrytý krví. Tělo bylo zohavené divokou zvěří. Rozbité brýle ležely opodál. Douglas podle stop v zemi o svůj život bojoval do poslední chvíle, před milencem jeho ženy však neměl nejmenší šanci. Gregory Owen mu zasadil deset nemilosrdných ran do krku a chladně odešel z místa činu.

Vše se stalo před 17 lety. Od té doby jsou Gregory Owen i Kelly Gissendaner ve vězení. Oba byli odsouzeni za vraždu a dostali trest smrti. Kelly bude popravena formou smrtící injekce již v pondělí. Už si vybrala i poslední jídlo. Objednala si dva hamburgery, salát, mléko a limonádu. Na popravu bude pozvaná její rodina a blízcí přátelé. Kelly může pronést pár vět a následně bude připoutána na lůžko, kde ji bude nitrožilně aplikována směs chemikálií. Její bývalý manžel a spolupachatel si ještě nějakou dobu ve vězení posedí. Za pár let by mohl být u nového stání zproštěn viny, to je však nyní v nedohlednu. Případ je o to zajímavější, že poslední žena, která byla ve státě Georgie popravena, byla Lena Baker v roce 1945.

*Lena baker zavraždila svého zaměstnavatele. V roce 1945 byla popravena na elektrickém křesle. Případ byl znovu otevřen v roce 2005 a Lena Baker byla zproštěna viny. Její obvinění a následná poprava byla údajně "chyba systému". Lena Baker jednala v sebeobraně. Přestože by byla obviněna za zabití, zcela určitě by neskončila na elektrickém křesle.

Lena Baker

-Lou

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky doprava křeslo elektrický

Přečtěte si také