Extrém

26. listopadu 2014 16:50

Táňa Sáblíková

Vánoce se blíží! Kde a kdy začínají vánoční trhy?

Trhy jsou v předvánočním čase místem, kam si lidé chodí odpočinout, dát si svařák, trdelník, podívat se na rozsvícený strom…prostě si udělat hezké chvilky, nejlépe se svým partnerem nebo dětmi. A kde jsou prý ty nejhezčí trhy? Pokud tedy nepočítáme ty v České republice?

Trhy na Staroměstském náměstí v Praze bývají opravdu velkým zážitkem, hlavně těsně před rozsvícením vánočního stromu, který jim dominuje. Pokud ale chcete zajet do zahraničí, máme pro vás několik typů, kam vyrazit.

1. Vídeň

Vánoční trhy u našich jižních sousedů jsou opravdovým zážitkem, historie města osvíceného tisíci a tisíci žároviček sahá až do 13. Století. Typické vánoční trhy se konají na náměstí před radnicí a nabízejí úplně všechno. Pokud se vám zalíbí hrníček, ve kterém si koupíte svařené víno, nemusíte si dělat štráchy a vzít si ho klíďo domů…A pokud si zajdete do jedné z místních typických kaváren, zážitek to bude opravdu nezapomenutelný.

Trhy začaly již minulou sobotu, tj. 17. 11. 2014.

2. Norimberk

Všechny německé vánoční trhy začínají poslední čtvrtek v listopadu. Všechna větší města se promění v nádherná pohádková místa a všechny prostoupí vánoční atmosféra. Trhy čítají 180 stánků, které jsou obalené červenou a bílou látkou a jsou soustředěny na náměstí Hauptmarkt. Tyto trhy jsou typické, a tak nečekejte, že na něm najdete moderní věci. Typickými věcmi jsou perníky, ručně vyráběné ozdoby nebo různá řemesla, které tam lidé předvádějí.

3. Salzburg

V Salzburgu začali trhy slavnostně 20. listopadu. I v Salzburgu najdete neuvěřitelné množství stánků s nejrůznějšími věcmi, typickými pro německé Vánoce. V Salzburgu si navíc můžete pochutnat na typickém štrůdlu a svařeném víně, které je vyhlášené.

4. Kolín nad Rýnem

Další z měst, kde to Vánocemi žije! Kolín nad Rýnem je známý svou velikou katedrálou, ke konci roku, tedy v době vánoční ale ožívá stovkami stánků. Vánoční trhy v tomto německém městě patří mezi největší v Evropě a najdete na nich širokou škálu dárků – od foukaných ozdob, přes ručně zdobené perníky, dřevěné figurky do betlémů, stejně jako dřevěné hračky, sezónní věnce nebo marcipánové cukrovinky.

5. Brusel

Město, ve kterém je sídlo Evropské unie, je známé svými vánočními trhy typickými sýry, čokoládou, vínem a pivem. Navíc až napěchujete nákupní tašky, můžete se jít odreagovat na ledovou plochu, která je mezi stánky umístěná. Nebo si prostě sednout na lavičku a sledovat světelnou show, která je součástí těchto vánočních trhů. V Bruselu slavnostně otevřou 28. listopadu.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také