Extrém

2. března 2016 15:12

Petr Cífka

VAROVÁNÍ: Nedávejte na Facebook fotky svých dětí. Hrozí jim...

Dáváte si na profil slavné sociální sítě fotky svých potomků? Francouzští muži zákona vysvětlují, proč byste to rozhodně neměli dělat.

Vídáme to prakticky denně. Pyšný rodič se pochlubí na Facebooku fotkou svého čerstvě narozeného potomka či šťastnou rodinnou chvílí. Právě takové momentky ale mohou vaše děti dostat do velkého nebezpečí.

Podobné fotografie totiž nejenže narušují soukromí vlastního dítěte, ale navíc mohou snadno přivábit pozornost sexuálního násilníka či stalkera. Díky informacím dostupným na profilu uživatelů pak může v nejhorším případě snadno dojít i k únosu dítěte. Podle francouzských policejních složek jde potom o vážnou a citlivou záležitost. Ve svém čerstvém prohlášení všechny rodiče dokonce vyzvaly k tomu, aby na Facebooku fotky svých dětí ihned přestali dávat nebo si alespoň více zabezpečili své internetové soukromí.

A jak se k situaci vyjadřují tvůrci sociální sítě? Ti si jsou naštěstí tohoto problému vědomi a snaží se systém stále více zlepšovat. Poslední roky tak pořád vylepšují nastavení uživatelova soukromí a pracují také na vychytávce, která by rodiče před zveřejněním fotky s dítětem varovala. Vždy, když by chtěl člověk uveřejnit fotku se svým potomkem, by se ho systém zeptal, zda ji chce opravdu zveřejnit všem svým přátelům. Doufejme, že se podaří tento vážný problém co nejdříve vyřešit. Facebook se ovšem může snažit, jak chce, hlavní rozhodnutí bude však mít vždy sám rodič.

Sdílejte článek

Přečtěte si také