Extrém

9. září 2014 17:00

Ivana Nádvorníková

Včera byl superúplněk. Otestujte se: Zapůsobil i na vás?

Mámivý svit luny na nás působí, ať chceme, nebo ne. Jak to? Měsíční energie dokáže pohnout nejen celým oceánem, ale také vodou v našem těle. To je z ní složeno nejméně ze 70 %. Co všechno se nám v době úplňku může stát? Co můžeme dělat? A jste na úplněk citliví, nebo ne?

Na co všechno má superúplněk vliv:

1. Menstruace a plodnost

Ženský menstruační cyklus má přesně 28 dní, tedy stejnou dobu, jako trvá jedna lunární fáze od úplňku k úplňku. I proto se neustále mluví o ženách, Měsíci a jejich vzájemném poutu. Říká se, že ženy, které začínají menstruovat právě při úplňku, jsou v ideální harmonii s přírodními cykly. Varování pro těhotné: při superúplňku se snaží na svět prodrat co nejvíc dětí. Porodnice dnes budou mít pohotovost.

2. Pozor na opici!

Vzhledem k tomu, že úplněk působí na všechnu vodu v těle, a tou je i alkohol, buďte na party při úplňku opravdu opatrní. Opilost si přivodíte už po malém množství vypitého alkoholu, ovšem opička, ta bude taky vydatná. Proto radíme: na úplněk si hoďte radši…

3. … detox!

Ano, hodně pramenité vody, čerstvé zeleninové šťávy a půst, to je na úplněk to pravé. Vitamíny budou ve vašem těle působit silněji, tělo ocení, když ho necháte aspoň jeden den v měsíci vydechnout a naordinujete mu porci zdraví. Bonus? Pár deka dole. Na furt!

4. Magie je silnější!

Všechno, i magie dnes bude působit silněji. Co zkusit nějaká kouzla na lásku? Samozřejmě do nich nezapomeňte namíchat svit luny. Láska, city a Měsíc, to jde krásně k sobě! Za superúplňku budou kouzla supersilná!

5. Náměsíčnost, špatné spaní

Ano, ano, mámivý svit luny mrkající na vás uloženého/uloženou v peřinkách ve sladkém spánku. Vy spinkáte, když tu ouha… Nemůžete odolat, vstáváte a spící bloumáte po bytě a nevíte o sobě. Pokud se vám tohle děje, opravdu si dejte pozor. My ostatní, co nelezeme v noci z postele, spíme pár dní před a pár dní po úplňku méně a hůř se nám usíná.

6. Zamilovaní pozor: Aby vám z lásky nešlehlo!

Při úplňku jsou vypjatější také emoce. A co je láska? Velmi silná emoce. Tak tedy pozor, existuje totiž i silná souvislost mezi měsícem v úplňku a infarkty. Takže žádné žárlivé scény, žádné hádky. Ovšem kdybyste náhodou nějakou tu srdeční ránu přece jen obdrželi, pak pro vás máme dobrou zprávu: všechny rány se o úplňku hojí mnohem lépe.

Co je to superúplněk?Měsíc v superúplňku vypadá větší než klasický úplněk – to proto, že planeta se nachází nejblíž Zemi. Další superúplněk budeme moci na obloze pozorovat až za rok – zase v září.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také