Extrém

2. března 2016 13:57

Petr Cífka

VIDEO: Jak těžké je unést cizí dítě? Bohužel na to stačí jedna věta...

Unesených dětí stále neubývá, spíše naopak. Stačí přitom své dítě naučit jen pár základních pokynů, abychom se vyhnuli tragédii.

Malá holčička jde ze školy sama domů. Najednou vedle ní s autem zastaví na první pohled obyčejná hodná žena, která dívce sděluje, že její otec je v nemocnici a maminka ženu požádala, aby tam dcerku ihned odvezla. Holka neznámé ženě uvěří, nasedne do auta a dítě už nikdy nikdo neuvidí.

Nebojte, v tomto případě se nejedná o reálný případ, ale pouze o děsivý příklad toho, jaká malá lež stačí k únosu dítěte. Výstižné video má na starost společnost Pretty Loaded, kteří se tímto způsobem pokouší snížit hrozivé statistiky unesených dětí. K vyhrocené scéně pak dávají seznam jasných a logických pokynů, jimiž by se mělo dítě v podobné situaci řídit, a rodič by je měl svému potomkovi vtloukat do hlavy.

Děti by se tak samozřejmě neměly bavit s cizími lidmi, držet se dál od podezřelých aut nebo umět říci lidem ne. Snad tato výstižná instruktáž dopadne u rodičů a jejich ratolestí konečně na úrodnou půdu.

Sdílejte článek
Štítky nemocnice auto tragedie

Přečtěte si také